ATTACK SURFACE nedir ne demek?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Attack Surface nedir ve hangi alanda kullanılır buna yönelik kısa bir içeriği sizlerle paylaşacağız.

Ad imageAd image

Attack Surface genel olarak güvenlik açıklarını ifade eder. Kripto para borsalarının saldırı yüzeyi aşağıdakiler gibi çeşitli faktörleri içerebilir bunlar borsanın altyapısı, yazılımı ve güvenlik önlemleri ile kullanıcı ve çalışanların borsa sistemlerine erişim düzeyi birkaçıdır.

Kripto para borsaları için en büyük zorluklardan biri, sistemlerindeki potansiyel güvenlik açıklarını ve güvenlik açıklarını belirleyerek ve düzelterek saldırı yüzeylerini en aza indirmektir. Bu, şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güçlü güvenlik önlemlerinin uygulanmasını ve bilinen güvenlik açıklarını gidermek için yazılımın düzenli olarak güncellenmesini ve yama uygulanmasını içerebilir.

ATTACK SURFACE ne demek?

Genel olarak, Attack Surface bir kripto para borsasının saldırı yüzeyi, saldırganlar tarafından istismar edilebilecek güvenlik açıklarını ve güvenlik açıklarını ifade eder. Kripto para borsaları, saldırı yüzeylerini en aza indirmek ve potansiyel tehditlere karşı korunmak için kapsamlı ve proaktif bir güvenlik yaklaşımı benimsemelidir.

Kripto para borsaları, saldırı yüzeylerini etkili bir şekilde yönetmek için düzenli güvenlik denetimleri ve değerlendirmeleri gerçekleştirmeli, sağlam güvenlik politikaları ve prosedürleri uygulamalı ve personel ile kullanıcıları riskleri nasıl belirleyip azaltacakları konusunda eğitmelidir.

Ad imageAd image
ATTACK SURFACE nedir
ATTACK SURFACE nedir ne demek?

Kripto paralardaki riskler

Günümüzde en sık karşılaşılan durumlardan biri cüzdanların çalınması. Bu durum genelde işlem yapılan telefon veya bilgisayara ulaşılması ile yapılmakta. İlgili cihazlara bulaşan virüsün hemen hemen tüm bilgileri karşı tarafa sızdırma durumudur.

Yanlış hatırlamıyorsak, 3-4 yıl önce kripto madenciliği için bazı içerikler hazırlamak adına bir dizi programı denemek istedik. Sanırız bunların içerisinde bu tarz işlemler yapan bir kod vardı. Normalde bilindik siteleri kullansak dahi harici testlere ihtiyaç duyduğunu gördük. Yerleştirilen zararlı kodları bazen antivirüs programları görmeyebiliyor.

Windows 11 ücretsiz antivirüs programı ve Windows bulut koruması adlı içeriğe de göz atmanızda fayda olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe