Avatar Kod Adlı Sony Xperia Z2’nin Teknik Özellikleri Sızdı!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Ocak ayında gerçekleşen CES 2013 etkinliğinde Xperia Z’yi görücüye çıkaran Sony, ilerleyen aylarda ise telefonun ismini bir seriye dönüştürdü ve “Z” adı altında birçok telefon resmiyete kavuşturdu. Bunlar arasında en dikkat çekenleri ise 6.4-inçlik Xperia Z Ultra ve 5-inç boyutunda 20.7MP Sony G-Lens ile donatılan Xperia Z1 oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony’nin Xperia Z1 ile 2013 yılı üst seviye akıllı telefon duyurularını tamamladığı bildirilse de, mobil dünyasında bomba etkisi yaratacak iddialar gündeme düşmeye devam ediyor. Bir süre önce Xperia Z1 mini iddiaları dillendirilmiş ve telefonun CES 2014’te lanse edileceği konuşulmuştu. Uzakdoğu’dan gelen yeni bilgiler ise Sony’nin Xperia Z2 modelini de hazırladığını gösteriyor.

Xperia Z2 için konuşulmaya başlanan hikayede dikkat çeken ayrıntı ekran biriminde karşımıza çıkıyor. Avatar kod ismi ile anılan Xperia Z2 tam 500ppi yoğunluğuna sahip ve Triluminuous ekran teknolojisi ile donatılan Sharp’ın 5.2-inç boyuta sahip IGZO paneliyle donatılacak. Eğer bu detay doğru ise Xperia Z2, 4.7-inç ekrana 468ppi sığdıran HTC One geride bırakacak ve bu alanda endüstrinin lideri olacak.

Gücünü Qualcomm cephesinde üretilen Snapdragon 800 MSM8974 çipsetten alacak telefon, buna ek olarak 3GB RAM’e sahip olacak. Yine 20.7MP çözünürlüklü kamera bulunduracağı konuşulan telefon bu defa 4K video kaydını da beraberinde getirecek. Android 4.4 KitKat ve 3200mAh kapasiteli bataryası ile Xperia Z2, CES 2014’ün en dikkat çeken ürünlerinden biri olmaya aday.

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir