Avrupa Parlamentosu, Google’ın Bölünerek Küçülmesini İstiyor!

Andronova

Google, devasa büyüklükte bir firma ve bu büyüklük Avrupa Parlamentosunu korkutmuşa benziyor. Avrupa Parlamentosu, arama motoru sektörünün lideri konusumda olan dev firma Google için bölünerek, daha küçük birkaç firma haline gelmesine yönelik çalışmalar yapıyor.

Financial Times’ın haberine göre, bu yöndeki hareket Almanya tarafından başlatılmış. Buna sebep olarak ise, Google’ın devasa boyutlarından ötürü, politik ani hareketler ve içerik kaldırmadaki hantallığı ve hatta taleplere karşı isteksizliği baz alınmış.

Avrupa Parlamentosunun fikir ve kararları elbette firmaların bölüme ve gücünü kırma gibi bir etki gücüne sahip değil. Hele hele söz konusu dev firma Amerikan firmasıyla durum daha da zor.

Bu durum ayrıca Avrupa Komisyonunu da bu yönde karar almak üzere etkileyebilir. Avrupa Komisyonu, 2007 yılında Microsoft’a karşı buna benzer bir davayı kazanmıştı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir