Avrupa’nın Önde Gelen Android Eğitim Uygulaması ‘Hızlı Okuma’ Türkçe Dil Desteğine Kavuştu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Okumak toplumumuz için pek yabancı bir kavram. Bunu Norveç’te yaşayan bir insanın kitaba yılda 137 dolar, bir Alman’ın 122 dolar, Avustralyalı ve Belçikalı’nın 100 dolar, Amerikan vatandaşının 95 dolar , yurdum insanının ise 0.45 dolar vermesinden anlayabiliyoruz. Sadece bu istatistik yetmez sanırım. Türkiye aynı zamanda ABD ile birlikte dünya üzerinde en fazla televizyon izleyen ülke.

Oysa okuma bilgiye ulaşmada en önemli araçtır. Uzay çağında yaşıyoruz ve teknoloji dünyası inanılmaz bir gelişme gösteriyor. Her gün ortaya yeni bilgilerin çıkması, yeni icatlar, hızla gelişen günlük hayat, basılan kitap sayısının yılda milyonlara ulaşması, günlük gazete adetinin yüzlere ulaşması ve sayabileceğimiz daha birçok neden, insanın yaşadığı zaman ile bağını koparmaması adına okunması ve takip edilmesi gereken gelişmelerdir.

Günümüzde mobil dünyasının hızlı gelişimi ile birlikte telefon ve tabletler artık ceplerimizde taşıdığımız küçük bir dünya haline geldi. Bilgiye ulaşmak artık dakikalar bile sürmüyor. Geliştiriciler tarafından hazırlanan milyonlarca uygulama hem günlük hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra bilgiye ulaşmada önemli bir araç haline geldi.

Okuma alışkanlığı olan ve daha hızlı okuma ile aynı zaman diliminde daha fazla bilgiye erişmek içinse hızlı okuma teknikleri geliştirilir. Çeşitli kurslar ve hızlı okumaya ilişkin basılan kitaplar, sundukları taktik ve yöntemlerle kişinin kısa süre içerisinde anlamlı bir şekilde daha fazla sözcük okumasına olanak tanıyor ki; bu da aynı zamanda diliminde daha fazla bilginin öğrenilmesi anlamına geliyor.

1Günlük hayatta yanımızdan hiç ayırmadığımız mobil cihazlar bu noktada bir faydasını daha bizlere göstermektedir. Uygulama mağazalarında “hızlı okuma” ya ilişkin birçok uygulama yer alıyor. Söz konusu uygulamalar arasında en dikkat çekenlerin başında gelen “Hızlı Okuma” uygulaması Türkçe dil desteğine kavuşarak ülkemiz kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Google Play Store’da 3.99 dolarlık fiyatı ile anlayarak hızlı okuma taktikleri sunan uygulamada, bir metni hızlı ve etkin bir biçimde okuyabilmeniz, daha da önemlisi okuduğunuzu daha iyi aklınızda tutabilmeniz için gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz.

Hızlı Okuma, size günlük işlerinizi yaparken, bir yandan da okuma tekniğinizi geliştirme imkânı sunar. En etkili okuma tekniklerini öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren” Hızlı Okuma”, birkaç gün içerisinde okuma hızınızı ikiye katlamayı vaat ediyor.

Çeşitli kullanıcılar üzerinde yapılan testlerde bu programın on gün içerisinde okuma hızını %143 civarında arttırdığı gözlenmiştir.

Bu uygulama kimler için?

  • Günlük yarım saatten fazla herhangi bir şey okuyan herkes
  • Yönetici ve müdürler
  • Sekreterler
  • Lise ve üniversite öğrencileri
  • Satış ve pazarlama elemanları

Bu uygulamadan kimler faydalanabilir?

  • Bir metni okurken çok zaman harcadığını mı düşünüyorsun?
  • Okurken sık sık, bir noktayı anlamadığınız için bir önceki paragraflara mı dönüyorsunuz?
  • Okurken konsantre olamıyor ve dikkatiniz mi dağılıyor?
  • Okuduklarınızı hatırlamakta güçlük mü duyuyorsunuz?

Hızlı Okuma” uygulamasına Google Play‘den erişebilirsiniz.

3

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir