Ay neden çember içerisinde Ay' ın etrafında çember var

Ay neden çember içerisinde Ay' ın etrafında çember var. Ay neden daire içerisinde? Kozmik ışınlar mı? Radyasyon mu? Yoksa Süper Ay tutulması nedir? 15 Kasım 2016

teknik destek

Bu gece Kozmik ışınlar ortaya çıktı. Acaba bu ışıklar radyasyon yayıyor mu? Neden ayın çevresi daireler şeklinde. Neden ayın çevresinde halka var. Ay halkanın içerisinde kaldı. Süper ay tutulması nedir?

14.11.2016 – 15.11.2016 Bu gece ayın Dünya’ ya en yakın konuma gelmesi nedeniyle Ay’ ın çevresi bir halkayı andırıyor.  

Ay neden çember içerisinde

Ay neden çember içerisinde Ay' ın etrafında çember var

Bilim adamlarına göre, 70 yıldır en yakın görülen Ay görüntüsü olacağı açıklanmakta. Nasa’ nın yaptığı açıklamaya göre Ay’ ın çevresinde oluşan bu görüntü, Dünya bir daha 25 Kasım 2034′ e kadar artık bu görüntüyü göremeyeceğini açıkladı.

Bu gece Süper Ay tutulması meydana geldi. Ay, Dünya’ ya olan mesafesi değişince dev ve parlak bir küreye benzer bir görüntü oluşuyor. Çıplak gözle dahi neredeyse net bir görüntü oluşmakta.

Süper Ay tutulmasını 14.11.2016 – 15.11.2016 arası görüntülenmeye devam edecek. Gerçekten çok güzel bir görüntü ile karşı karşıyayız. Sanki bilim kurgu filmlerine benziyor. 🙂  

Ay neden çember içerisinde Ay’ ın etrafında çember var Ay neden çember içerisinde Ay’ ın etrafında çember var Ay tutulması mı?


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 15:20

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir