Bakan Fikri Işık, 5G'ye Ne Zaman Geçilecek Sorusunu Yanıtladı!

Bakan Fikri Işık, 5G'ye Ne Zaman Geçilecek Sorusunu Yanıtladı!
müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız, 5G nedir? 5G İnternet Bize Lazım Mı? ve 5G teknolojisi hakkında tüm sorularınıza cevap bulacak yazımızın ardından, son günlerde popüler olan 5G teknolojisi hakkında önemli gelişmeler oluyor. Son olarak Türk Telekom'un "5G için hazırız" demesinin ardından, şimdi de Sanayi Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada, 5G'ye ihalesiz geçilebileceğini söyledi. Kısa süre içerisinde geçilmesi planlanan 4G'ye nazaran çok daha hızlı, ekonomik ve gelişmiş teknolojiye sahip olan 5G için, Cumhurbaşkanının da "4G yerine 5G'ye geçelim" söyleminin etkili olduğu görülüyor. sanayi-bakani-fakri-isik Bakan Işık ayrıca, 4G ile zaman kaybetmenin yersiz olduğunu ve 2 yıl içerisinde 5G'ye ihalesiz olarak geçilebileceğini söyledi.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
birol
birol - 6 yıl Önce

Olay hem siyasi hemde telekomun tekelini kirmak istemediklerinden.4g gelirse binl nebze etkileyecektir

dursun
dursun - 6 yıl Önce

3g yok türkiyede diyen arkadaşlar ben izmir'in ilçesinde 20mbit hızla download yapabiliyorum.

Burak Taşkın
Burak Taşkın - 6 yıl Önce

4 g ye altyapımız yok altından kalkamayız demiyolarda 2 sene sabradin 5g ye geçeriz diyolar. Hey Allahım ya.

osman
osman - 6 yıl Önce

5g daha uyumlu cihazlar yok 4g cat 9 bile doğru düzgün kulanan yok ve az sayıda cat 9 destekleyen model var hata cat6 modellerini destekleyen cihazlar bir elin parmağını gecmez bence herşeyden öte asgari ücretle calisan hic bir hakkı bulunmayan bir türlü cözemedikleri yada çözmek istemedikleri şu taşeron vakasını halletsinler zenginleri daha zengin fakirleri ise batırdıkça batırdılar herşey haloldu bide tek 5g sorunu kaldı anlatacak çok şey var ama insanlarımız alışkın herkes aman aman kimse bize dokunmasın bin yıl yaşasın mantığı

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

Arkadaş dolar olmuş 2.75 cep fiyatlari için nerdeyse maaşinin 2 katini veren bir millet için güzel haberler bunlar türk telekom 5g ye haziriz diyo hadi len daha 1 ay boyunce kesilmeden internet veremiyosun salla babam salla belki 10 g ye de hazirdirlardir da infaal olmasin diye açiklamiyolar.Bakir kablonun kirali turktelekom elektirik kesintisini açiklamayan 5g hazir

yesil
yesil - 6 yıl Önce

valla seçim dönemindeyiz diye siyasetçiler havaya girmiş durumda hiç ellemeyin boşverin söylediklerinde de tabi paşam 2023 te 6g deyiz inş'Allah falan diyin çok ciddiye almayın yaparlar onlar öyle konuşmalar. uzaya metro yapacağız desinler onu bile garipsemem bu aralar.
biride demiş ki zorunuza gidiyorsa kullanmayın :) bildiğin inanmış yani dünyadan önce geçeceğimize. onuda ellemeyin kısık ateşte beklemeye bırakın 5g ye geçemeyince demlenir. japonya 2025 i "ÖNGÖRÜYOR" biz İnş'Allah iman gücüyle birazdan geçeriz 5G ye.
Şu sayın cumhurbaşkanımız birazda kendi işini yapsa ne güzel olacakta işte insanın canı sıkılıyor demek bütün gün o koltukta sağa sola sarıyor. siz bakın işinize yahu biz ilgileniriz internetle falan zahmet etmeyin..
bi dakka bi kıpırdamayın... sangi geçtik 5 g ye bak bi hızlanma geldi hissettiniz mi ??

hee pardon ya torrentteki indirme bitmiş devam devam hala 3 teyiz ben haber vericem geçince

murat
murat - 6 yıl Önce

40 sene bekliyelim 10G ye gecelim.pehhhhhh

Özcan Tasmacı
Özcan Tasmacı - 6 yıl Önce

3g yi hallettiniz 5in hesabinimi yapiyosunuz 3g bile cekmiyo hangi5gden bahsediyosunuz

mahmut
mahmut - 6 yıl Önce

Kimse de dememiş 5G'ye geçince, 1GB internet paketi ne kadar gidecek?
1 Gigabit gibi hızlardan bahsediliyor 5G için. 8 saniyede paket biter.
Daha 3G'ye sınırsız internet paketi verememişlerken 5G nasıl olacak merak ettim doğrusu!?

Motofan
Motofan - 6 yıl Önce

2025 yılında geçeriz.

er al
er al - 6 yıl Önce

O kadar çok bilen var ki yorumcularda. Kendine güveni olmayan bol keseden sallayan... nasıl olurmuş ta, başkası daha yapmamış ta biz nasıl yapacakmışız da... Zorunuza gidiyorsa kullanmazsınız olur biter.

osman
osman - 6 yıl Önce

Resmen dalga gecmisler

Nurettin Dovan
Nurettin Dovan - 6 yıl Önce

ihale yapılacak ama 4g adı altında yapılmayacak sadece frekanslar satılacak. o yüzden firma isterse ihalesiz 5g ye geçiş yapabilecek. yoksa 2 yılda geçmemize imkan yok.

metin
metin - 6 yıl Önce

Nasılsa hesap sorulamiyor meydanda boş salla gitsin aklımızla alay ediyorlar.

fatih
fatih - 6 yıl Önce

Orda cekmiyor surda cekmiyor diyeceginize daha destek verin 4G destekli telefonlar 5g kullanalanabiliyor yani elinizde 4g destekli telefon varken bile 5g yi kullana bileceksiniz gelecekte daha ne istiyosunuz anlamiyorum