Bangladeş Mobil Cihaz Mesajlaşma Sistemlerini Engelledi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son dönemlerde kargaşa veya  büyük katılımlı protestoya sahne olan ya da iktidardakilerin sonunu getirmesi muhtemel bir açıkla ilgili sosyal medyada tartışılmaya başlanan her türlü habere karşı anti demokratik devletlerin ilk tepkisi erişim engelleme ya da sansür biçiminde oluyor. Bangladeş de bu ülkeler arasında.  Bangladeş’te hükümet aleyhinde yapılan gösterilerde bazı şiddet olaylarının yaşanması neticesinde hükümet Tango ve Viber uygulamalarının kullanımını engelledi.

Andronova

Yetkililer muhalif grupların bu uygulamalar üzerinden haberleştiğini saptadıklarını belirterek, uygulamaların gösteriler son bulana kadar engelli kalacağını ancak gösteriler sona erdikten sonra yeniden kullanıma açılmasının söz konusu olabileceğini duyurdu.

0,,16710505_303,00 201312229348834996_8 bangladesh_riots_kills_52_people_1362129251_1362129267

Uygulamalara erişimin engellenmesinin etkin bir çözüm olup olmadığı bir yana dursun, muhalefetin iletişim için alternatif uygulama bulması da çok zor olmasa gerek. (WhatsApp, Skype ilk akla gelenler…) Ayrıca sosyal medyaya uygulanan sansürün muhalif gösterilerin gücünü kırmaktansa çoğunlukla direnişleri ateşlediği de bilinen bir gerçek. Nedenleri meşru veya değil,  göstericiler mesajlaşmalarının ve iletişimlerinin engelleniyor olmasını haksızlık ve adaletsizlikle mücadele ettiklerinin ispatı olarak görebilirler.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.