Basın Görselleri Sızdırılan Honami, Sony Z1 (Z One) İsmini Alacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Xperia Z ve Xperia Z Ultra modelleri ile mobil dünyasında yaşanan rekabete ortak olmayı başaran Sony’nin 2013 yılına damga vuracak asıl modeli ise kuşkusuz Honami olacaktır. Telefona dair birçok detay gün yüzüne çıkarken, son birkaç gün içerisinde yaşanan gelişmelere göz attığımızda da yine Honami’ye dair önemli gelişmeler yaşandığını görüyoruz.

4 Eylül’de IFA Berlin etkinliği öncesi düzenlenecek basın toplantısında resmiyet kazanacak telefonun resmi isminin Xperia Z1 (Z One) olacağı iddia ediliyor. Konuya ilişkin açıklama ise XDA Forumu kıdemli üyelerinden DooMLorD tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Xperia Z1 nam-ı diğer Honami’nin daha önce birçok defa görselleri sızdırılmıştı ancak gün yüzüne çıkan yeni fotoğraflar özel bir anlam taşıyor, zira söz konusu görseller Honami’nin basın görselleri ve telefonun ilk aşama siyah, beyaz ve mor olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunacağını gösteriyor.

Honami’de 5-inç ekran yer alacak ve telefon buna rağmen Xperia Z’den daha büyük bir boyut sergileyecek. Tasarım anlamında Xperia Z çizgisini devam ettirecek model aynı zaman zamanda su geçirmez bir yapı sergileyecek.

Honami’de (Xperia Z1) yer alması beklenen teknik özellikleri kısaca özetlemek gerekirse; Android 4.2.2 işletim sistemi, 144mm x 73.9mm x 8.3mm boyut, 5-inç boyutunda Full HD X-Reality ve TRILUMINOS ekran, 1/2.3 inç sensör büyüklüğene sahip 20.7MP kamera, 2.1MP ön kamera, Kamerada Sony G-Lens ve BIONZ görüntü işlemcisi, 4K video kaydı (3840 x 2160p), 2.2GHz frekans hızında dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafikbirimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 3.000mAh kapasiteli batarya.

Mini modeli de beklenen telefonun 4 Eylül’de resmiyet kazanacağını hatırlatalım.

ilgili>> unwiredview

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir