Bazı Nexus 4 Kullanıcıları Android 4.4 Sonrası Sorunlarla Karşılaşıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.4 KitKat güncellemesini almaya başlayan Nexus 4 kullanıcıları ilk hayal kırıklığı Google‘ın yeni başlatıcı uygulamasında yaşamıştı. Google radikal değişimler ön gördüğü yeni başlatıcı uygulamasını sadece Nexus 5’e özel kıldı. Geçtiğimiz günlerde Nexus 4 için başlayan Android 4.4 güncellemesini henüz tüm kullanıcılara ulaşmış değil. Ülkemizde de kimi kullanıcılara güncellemenin henüz erişmediği yapılan yorumlardan anlaşılmaktadır.

teknik destek

Güncelleme neticesinde bazı Nexus 4 sahiplerinin bir başka hayal kırıklığı ise telefonda ortaya çıkan sorunlar oldu. Tüm telefon sahiplerinde olmasa da birçok kullanıcı home butonunun düzensiz çalışmasında, yeni çevirici uygulamasında beliren hatalar, hızlı ayar sorunları, arayüz işlevselliği sorunları ve mikrofonda (video çekimi ve konuşma esnasında) karşılaştıkları bazı hataları duyurmaya başladı. Saydığımız sorunlarla karşılaşmayan Nexus 4 kullanıcılarının da var olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Kullanıcıların söz konusu sorunları aşması için önerilen yöntem ise fabrika ayarlarına dönüş olarak gösteriliyor. OTA güncellemeleri sonrası olası karşılaşılacak sorunlarda telefonun sıfırlanması üreticiler tarafında da onaylanan bir durum. Ancak bu durumda telefondaki bilgilerin silineceğini hatırlatalım. Saydığımız sorunlarla karşılaşıyorsanız fabrika ayarlarına dönme yöntemini deneyebilirsiniz. Önemli bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

Konuya ilişkin Google tarafından yapılan resmi bir açıklama yok, ancak arama motoru devinin kısa süre içerisinde bir kararlılık ve stabilite güncellemesi yayınlaması bekleniyor.

kaynak: androidcommunity

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!