Bazı Nexus Kullanıcıları Hala Bluetooth Hatalarıyla Karşılaşıyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Android 4.4 güncellemesinin dağıtımı başlamasıyla birlikte özellikle Nexus 4 kullanıcıları beklemedikleri sorunlarla karşılaştılar. Günlük kullanım deneyimini olumsuz yönde etkileyen sorunlardan bazılarının da diğer Nexus cihaz sahipleri tarafında da rapor edildiğini hatırlıyoruz. Google bu noktada Android 4.4.1 ve hemen ardından Android 4.4.2 güncellemelerini Nexus sahiplerine sunmuş olsa da, kimi forumlarda Nexus 4, Nexus 5 ve  2013 model Nexus 7 sahiplerinin Bluetooth sorunlarından kurtulamadıklarını gösteriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bluetooth eşleştirme, ses kontrolü, ses kalitesinin etkilenmesi ve Bluetooth cihazları ile genel bir uyumsuzluk olarak sıralan sorunların hepsi de Qualcomm işlemcili Nexus cihazlar baş göstermekte. Bu sadece bir tesadüf olabilir ancak genel algı Qualcomm’un Bluetooth sürücülerinde bir sorun olduğu üzerinde duruyor.

Elle bazı ayarlamaların yapılmasıyla ile karşılaşılan sorunların üstesinden geliniyor, fakat bu ayarlamalar daha çok ileri düzey kullanıcılar için.  Google ve Qualcomm’un ortak bir çalışma yürüterek küçük çaplı bir güncelleme ile sorunu çözmesi bekleniyor. Bu da Android 4.4.3‘ün yakın zamanda dağıtılacağı anlamına gelebilir.

kaynak: talkAndroid

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak