Beats Audio Yöneticileri, Apple Yönetim Kuruluna Giriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın Beats Electronics’i satın aldığı ayyuka çıkmış bir durum. Henüz resmi bir açıklama her iki firmadan da yapılmasa da geçtiğimiz günlerde R&B şarkıcısı Tyrese Gibson çektiği videoda (içinde bolca argo olduğu için burada paylaşamıyoruz) milyarder olduklarını enteresan bir şekilde kutluyordu. Bu video zenci dünyasının ilk milyarderlerinin parayı da nasıl kullanacağının bir göstergesi olarak algılanmıştı.

Beats Electronics Başkanı Jimmy Iovine ve Beats Audio’nın arkasındaki güç Dre’nin yapılacak anlaşma sonrası Apple yönetim kuruluna girecekleri ve Apple’ın günden güne düşüş gösteren müzik kısmına yeni bir soluk getirecekleri belirtiliyor. Akıllı telefonların grafik performansları arttıkça akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarından müzik dinlemek yerine oyun oynadığı istatiksel olarak ispatlanmış bir gerçek. İnsanların artık daha az albüm indirdiğine şahit olurken; Free to Play oyunlara harcanan paralar her ay rekor üstüne rekor kırmaktadır.

IFWT_dre_jimmy

Beats Electronics’in elinde bulunan  Spotify ve Rdio gibi müzik servisleri Apple’ın bu satış için en önemli alım kriteri oluyor. Son zamanlarda telefonların Hi-Fi 24 bit/192kHz ses seviyelerine çıkmasıyla birlikte Apple’ın daha fazlasını sunma hayallerinin gerçekleşmesi için Beats firmasına ve bunların donanımlarına ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Jimmy Iovine ve Steve Jobs’ın 2003 yılında müzik servisleri hakkında bir görüşme yaptıkları ve Jimmy Iovine’ın Beats’in gelişmesi için kendisinden büyük fikirler aldığı da Iovine tarafından dile getirilmektedir. 2013 yılında da Tim Cook ile görüşen Jimmy Iovine  bu görüşmenin de Beats hizmet akışı hakkında olduğunu dile getirmektedir.

Apple Yönetim Kuruluna hangi statü ile gireceği belli olmayan bu iki müzik dehasının Apple’ın tüm müzik stratejisini denetlemek ve yayıncılar ile ilişkilerin sağlanması hakkında olacağı da Billboard tarafından dile getirilmektedir.

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir