Bee By Dj Eric Bluetooth Kulaklık İncelemesi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bluetooth kulaklıklar uzun süreden beri teknoloji dünyasında. Gün geçtikçe tasarım ve donanım özellikleri fazlasıyla gelişen Bluetooth kulaklıklara mevcut durumda yoğun bir ilginin olduğundan söz edebiliriz. Bu ilginin oluşmasında akıllı telefon boyutlarının her geçen gün artması ve telefon/tablet cihazlarda sağladığı kablosuz müzik keyfini ilk sıralara koyabiliriz.

Andronova

Bluetooh kulaklıkların asıl görevi tabii ki sesli konuşma özelliğidir. Bu kulaklıklar sayesinde telefonlardan yayılan radyasyondan korunur ve trafikte dikkatimiz dağılmadan araç kullanabiliriz.

Bu yazımızda sizlere zarif tasarımlı ve birçok işlevi yapısında barındıran Bee By Dj Eric kulaklığı inceleyeceğiz.

Tasarım

Bee By Dj Eric kulak-içi kulak ergonomik olarak dizayn edilmiş yumuşak silikon tıkaçları sayesinde kulağımıza rahatlıkla oturuyor. Ortalama bir malzeme kalitesine sahip ve zarif bir yapıda olan kulaklığın kontrol kısmında üç adet fiziksel buton yer alıyor. Bunlardan iki tanesi ses artırma ve azaltma butonları, diğeri ise birçok işlevi yerine getiren ana buton. Kontrol merkezinde ayrıca micro USB şarj noktası yer alıyor.

Bee By Dj Eric kulak-içi kulakta kontrol merkezine bağlı olan kablolardan biri 10cm, diğeri 40cm uzunlukta. 50cm’lik boyutu sayesinde boynu rahatlıkla saran kulaklık hafif yapısıyla vücudu yormuyor.

1

Ses Kalitesi

Bee By Dj Eric iki adet kulaklıktan oluşan stereo ses HFP v1.6 geniş bantlı konuşma ile HD ses kalitesine sahip. Kulaklık hem telefon konuşmalarında hem de MP3 dinleme esnasında sunduğu stereo ses bağlantı kalitesiyle açıkçası bizleri tatmin etti diyebilirim.

Bluetooth kulaklığı aynı zamanda harici ses hoparlörü olarak da kullanmak mümkün. Akıllı telefon ya da tabletinizdeki film, müzik ve diğer içerikleri kulaklık üzerinden rahatlıkla dinlenebilirsiniz. Bee By Dj Eric kulak-içi kulaklık hoparlör performansıyla da ortalamanın üzerinde bir ses kalitesi sunmayı başarıyor.

Bee By Dj Eric Bluetooth kulaklığı görüşme esnasında akıllı telefona çok yakında durmanıza gerek yok. Cihaz 10 metre mesafeye kadar ses kalitesinden ödün vermeden bağlantı sürekliliği sağlıyor.

4

Kullanım

Bluetooth kulaklık daha önce belirttiğimiz gibi ergonomik yapısı sayesinde rahat bir kullanım vaat ediyor. Kulaklığın hafif yapısı ayrıca bir avantaj. Kontrol merkezinin iki ucunda bulunan kablolardan biri 10 cm uzunlukta. Kulaklık bu sayede boyna asıldığında rahat bir kullanım sunuyor. Diğer kablo ise 40 cm uzunlukta. Boynu rahatlıkla sarması için diğer kablonun uzun tutulduğunu görüyoruz.

Bluetooht kulaklığın kontrol merkezinde üç adet butonun yer aldığını söylemiştik. Artı ve eksi butonlar telefon görüşmelerinde ve müzik dinleme esnasında ses artırıp azaltma işlevi görünüyor. Yine şarkı atlamak ya da bir önceki şarkıya dönmek için de bu butonları kullanıyoruz.

3

Kulaklığın neredeyse tüm özelliklerini ise kontrol merkezinin ortasında yer alan ana butonumuz yönlendiriyor. Alt kısımda Bluetooth kulaklığın fiziksel butonlarını kullanarak gerçekleştirebileceğimiz özel komutları sıraladık. Bunlar;

– Çağrıyı kabul etmek veya sonlandırmak için 1 kez basınız.

– Çağrıyı reddetmek için 2 saniye basılı tutun.

– Görüşme esnasında çağrı gelirse ilk çağrıyı bekletme ikinci çağrıyı kabul etmek için 1 kez basınız.

– Görüşmeniz iki kişi ise bir kişi hatta bekliyor ise çağrılar arası geçiş yapabilmek için 2 saniye basılı tutun.

– Eğer iki kişi ile hatta bekletmeli olarak konuşuyorsanız görüşmekte olduğunuz çağrıyı sonlandırıp bir sonraki çağrıya dönmek için 1 kez basınız.

– En son gelen çağrıyı yada aradığınız yeri tekrar aramak için 2 kez basınız.

– Telefonunuzun ses komut özelliğini kullanabilmek için cihaz boş konumda iken 2 saniye basılı tutunuz.

– Müzik dinlerken ses artırmak yada azaltmak için – / + tuşlarına 1 kez basıp çekiniz.

– Sonraki şarkıya ilerletmek yada bir önceki şarkıya dönmek için – / + tuşlarına 3 saniye basılı tutunuz.

Bee By Dj Eric kulaklığı şarj etmekte zorlanmayacaksınız. Kulaklıkta şu an birçok üreticinin ürünlerinde benimsemiş olduğu micro USB standardı yer alıyor. 2.5 saatte tam doluluğa erişen kulaklık gün içerisinde sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Bee By Dj Eric hakkındaki son sözlerimize geçmeden önce kulaklığın herhangi bir cihazla nasıl eşleştirildiğine değilenim.

– Cihaz kapalı konumda olması gerekir

– Açma/Kapama düğmesine kırmızı ve yeşil ışık yanıp sönene kadar basılı tutunuz.

– Telefonunuzda Bluetooth aygıtları tarama sayfasına geliniz.

– “BEAT” aygıtını seçerek eşleşmeyi tamamlayınız.

– Eşleşme başarılı bir şekilde tamamlanırsa yeşil ışık 3 kez art arda yanıp sönecektir.

Artık Bluetooth kulaklığınız telefonunuz ile eşleşti ve kullanıma hazır.

2

Son söz

Bee By Dj Eric ortalama ses kalitesi zarif tasarımıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Eğer uygun fiyatlı ve çok işlevli bir Bluetooth kulaklık satın almayı planlıyorsanız Bee By Dj Eric kulaklığı da seçenekler arasına yazmanızı öneririz.

Bluetooth kulaklıkta çoklu cihaz eşleşme özelliğinin olmaması bir eksiklik olarak görülebilir. Siz ve eşiniz ya da herhangi bir aile bireyi ile en azından ev ortamında aynı kulaklıktan yararlanmak yararlı bir özellik olacaktır.

KDV dahil 125TL‘lik bir fiyattan satılan Bee By Dj Eric kulaklığı,  mobilworx’tan satın alabirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.