Beklenen Son; Apple 4K Televizyon Yapıyor: Apple iTV

Andronova
2 Minimum Okuma

Apple ürünleri kullandıkça kaliteyi görebildiniz ürünlerdir. Bir dosya silene kadar çöp kutusunun kapağının açılarak dosyanın bir anda içine girdiği animasyonları ancak Apple PC’ler de görebilirsiniz. Alt tarafta bulunan Finder uygulamasına bastığınızda ise sanki gerçekten de aşağıdan bir şeyler açılıyor gibi hissedersiniz. Bu animasyonlarda asla sistemde şişme yaparak bilgisayarınızı yavaşlatmaz. iMAc PC’lerde orta sınıf bir donanımın nasıl akıcı çalışmasına ise hem şaşırır hemde Windows’un tek düzeliğinden de ne kadar sıkıldığınızı fark edersiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu yazdığım kelimeler bana ait olsa da Apple PC’ler ile ilk kez tanışan arkadaşlarımın bana anlattıkları hikayelerden oluşmuş cümleler bunlar.

Apple’ın son yıllarda Apple TV adı altında bir televizyon ürettiği duyumları günden güne artarak gelmeye başladı. Bu gün ise gelinen noktada Bloomberg’in İleri Araştırma Uzmanı Masahiko Ishino ile yaptığı röportajda, Apple’ın gelecek yıl ultra yüksek çözünürlüklü televizyon satmaya başlamak için hazırlandığını belirtiliyor. Ishino, yeni nsil 4K çözünürlüğünde ki televizyonların 55 inç ve 65 inç boyutunda ve çerçevesiz tasarımı ile oldukça farklı bir kullanıcı deneyimi sunacağından bahsediyor.

iTV-mockup-AllThingsD-001
Beklenen Son; Apple 4K Televizyon Yapıyor: Apple iTV
iTV-mockup-AllThingsD-004
Apple 4K Televizyon

Apple’ın bu televizyonları rakiplerine göre 1500$ ile 2500$ daha fazla olacağı da belirtilen haberler arasında. Zaten şu anda 4K televizyonlar son kullanıcı için oldukça pahalılar. 4K televizyonların 47 inç boyutlarına gelmesi ile birlikte fiyatlarda da düşüş görülecektir. 2015 yılı içinde 4K çözünürlüklü televizyonları her yerde görebileceğimizden bahsediliyor ve bende buna katılıyrum. 4K içeriklerin de artmasıyla birlikte Ultra HD çözünürlüğün standartlaşması ise 2017 ile birlikte olacak. 2014 Dünya Kupası finali için Sony desteğiyle 4K yayın yapılacak. Bu tarz gelişmeler arttıkça insanların da bunları talep etmesi o kadar fazla olacaktır. 4K henüz tam olarak yaygınlaşmamışke Japon üreticilerin 8K televizyonlar üzerinde çalıştığını da hatırlatmak isterim. 2014 fuarlarında olmasa da 2015 teknoloji fuarlarında  8K çözünürlüğü görmeye hazır olun.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir