Benchmark Sonuçları 2.5GHz’de Çalışan Qualcomm Snapdragon İşlemciyi İşaret Ediyor

blank

Samsung tarafında 8 çekirdeğin aynı çalışacağı yeni nesil Exynos işleminin gelişme süreci devam ederken, halihazırda mobil dünyasının bir numaralı çip üretici konumunda olan Qualcomm da 2014 yılında üst seviye akıllı telefonlarda kullanılmak üzere Snapdragon APQ8084 işlemcisini hazırlıyor.

2013 yılının ilk yarısında Snapdragon 600, ikinci yarısında ise Snapdragon 800 ile performans sınırlarını belirleyen Qualcomm, görünüşe bakılırsa dört çekirdekli yeni nesil APQ8084 işlemcisinde de yine performans kralı olmayı hedefleyecek.

AnTuTu Benchmark testinde beliren işlemcisinin 2.5GHz frekans hızına ulaştığı rapor edilirken, işlemci beraberinde Adreno 420 grafik yongasını getirecek. Yeni işlemcide üretim mimarisinin değişip değişmeyeceği henüz bilinmiyor ancak, Qualcomm’un daha hızlı ve güçlü CPU ve GPU sunan yeni bir işlemci hazırlığı içerisinde olması akıllı telefon hayranları için oldukça iyi bir haber.

Qualcomm-Snapdraon-APQ8084

Ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde tanıtılması beklenen işlemci gelecek nesil üst seviye Samsung, Sony, HTC ve LG markalı telefonlarda yer alacak. İşlemci hakkında daha fazla detay ulaşmak için daha önce hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!