Benzersiz Tasarımı ile Fark Yaratan Optimus G2 Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ilk günlerinde düzenlenen CES 2013 etkinliğinde Xperia Z ile mobil dünyasının amiral gemisi modellerinin tanıtımlarına bir bir başlandı. Optimus G Pro, HTC One, Galaxy S4 ve Lumia 925 (Lumia 928) söz konusu platforma dahil edeceğimiz diğer üst sınıf telefonlar arasına katılıyor.

Andronova

Yılın ikinci yarısında gelindiğinde ise daha agresif bir rekabetin bizleri beklediğini öngörebiliriz. Galaxy Note III, Optimus G2, Sony Honami, HTC One Max ve iPhone 5S’in de dahil olacağı rekabetin ilk temsilcileri bir süre önce resmiyet kazanarak tüketicilerin beğenisine sunuldu. HTC, One modeline göre daha güçlü bir donanım sergileyen Butterfly s; Sony ise 6.44-inçlik devasa ekranı ve Snapdragon 800 işlemcisi ile göz dolduran Xperia Z Ultra’yı gün yüzüne çıkardı.

Optimus G Pro’yu henüz dünya genelinde satışa sunmayan LG’nin yeni nesil G serisi telefonunda kullanacağı işlemciyi geçtiğimiz gün açıklamıştı. Son iki üst seviye telefonunda Qualcomm ile iş birliğine giden Güney Koreli üretici, yeni nesil G serisi modelinde (Optimus G2) 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisine ve Adreno 330 grafik birimine yer verecek.

Telefon hakkında uzun bir süredir detaylar ortaya çıkıyor. Donanım noktasında neredeyse tüm detayları netleşen telefonun asıl merak uyandıran kısmı kuşkusuz sahip olduğu tasarımı. Yılın ilk çeyreğinde Optimus G2, şirket yetkilileri tarafından doğrulanırken, telefonun tasarımı ile fark yaratacağı iddia edilmişti.

media 16814

Mobil dünyasında bir fenomen haline gelen ve birçok telefon hakkında önceden sunduğu bilgilerle birçok kesimin güvenini kazanan @evleaks, temmuz ayında Güney Kore’de düzenlenecek bir etkinlikte resmiye kazanması beklenen telefonun görselleri ortaya çıkardı. Söz konusu görseller şirket yetkilisini haklı çıkarırken, Optimus G2’nin sahip olduğu ince tasarım ve ses tuşlarının ara bölüme yerleştirilmiş olması, benzersiz bir tasarımı beraberinde getirdi.

Arka bölümde LED Flaş ve 13MP çözünürlüklü olması beklenen kameranın yanı sıra LED bildirim ışığı ve ses tuşları konumlandırılmış. Ön bölümde ise LG logosunun alt bölüme yerleştirildiği gözlenirken, Full HD çözünürlüklü bir ekranın yer alacağı telefonun ekran boyutunun ise en az 5-inç olması bekleniyor.

media 16815

media 173

kaynak: Phandorid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın