Beyaz Renkli Honami Ortaya Çıkarken, Telefon için Davetiye Gönderilmeye Başlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013 yılında geride bıraktığımız süreçte Xperia Z ve Xperia Z Ultra ile iki farklı kategoride fark yaratan üst seviye telefonların duyurusunu gerçekleştiren Sony, önümüzdeki ay gerçekleşecek IFA Berlin Fuarı’nda önemli bir telefon duyurusu daha gerçekleştirmeye hazırlanırken, tüm dikkatler kamera yetenekleri merakla beklenen Honami’ye çevrilmiş durumda.

Andronova

Sony i1 olarak da isimlendirilen telefon için artık geri sayıma geçilirken, Japon üretici 4 Eylül’de düzenleyeceği etkinlik için de davetiye dağıtımına başladı. Honamiye dair uzun süredir sızıntılar oluşuyor ve bu anlamda telefonun hem tasarımı hem de teknik özellikler noktasında sunacağı detayların büyük bölümü netlik kazanmış durumda.

Ortaya çıkan yeni görüntülerde Honami’nin beyaz renk seçeneğini görüyoruz. Üstelik telefonun iPhone 5 ve Xperia Z ile yan yana görselleri sayesinde Honami’nin büyüklüğü hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Telefonun genel anlamda Xperia Z ile başlatılan tasarım anlayışını devam ettiriyor ve çok da ayırt edici bir detay sergilemediğini görüyoruz. Honami, Xperia Z ile aynı ekran boyutuna sahip olmasına rağmen, ekranın alt ve üst bölümde daha fazla çerçeve sunduğu için daha uzun bir yapı sergiliyor.

Telefonun teknik özelliklerini liste halinde kısaca özetlemek gerekirse;

-Android 4.2.2 işletim sistemi,

-144mm x 73.9mm x 8.3mm boyut,

-5-inç boyutunda Full HD X-Reality ve TRILUMINOS ekran,

-1/2.3 inç sensör büyüklüğene sahip 20.7MP kamera, 2.1MP ön kamera,

-Kamerada Sony G-Lens ve BIONZ görüntü işlemcisi,

-4K video kaydı (3840 x 2160p),

-2.2GHz frekans hızında dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci,

-Adreno 330 grafikbirimi,

-2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi ve microSD kart desteği,

-3.000mAh kapasiteli batarya,

-Suya ve toza karşı dayanıklı yapı.

media 16693

media 16694

media 16695

media 16696

media 16697

media 16698

media 16699

media 16700

ilgili>> XperiaBlog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın