Beyonce iTunes’u Salladı!

blank

Ülkemizde müzik dinlemek genelde youtube üzerinden yapılan bir işlem. Gerçi çoğumuz korsan bir şekilde indirilmiş mp3’leri kullansakta genelde evde ve iş yerinde Youtube tercih ediyoruz. Hatta geçtiğimiz gün Youtube ülkelere göre en çok izlenen videoları sıralamıştı ve ülkemizde ilk 10 videoda sadece klipler vardı. Yinede korsana karşı iyi bir alternatif olan Youtube’ı Mp3’lere tercih etmenizi öneririm.

Yeri gelmişken hatırlatmakta fayda var; son 1 yıl içinde Youtube lisanslı kanallara izin vererek diğer kanalları tek tek kapatıyor. Yani kısa bir süre sonra Sıla’yı dinlemek için Sıla’nın yada prodüktörünün lisanslı sayfasına girmemiz gerekecek. Her önüne gelen şarkı, film, dizi ve bunların bir kısmını paylaşamayacak.

Bu iş Amerika’da ise pek ülkemizde ki gibi çalışmıyor. Şarkıcılar ve yapımcılar telif hakları ile öylesine korunuyor ki kimsenin korsan işine girmesi mümkün olmuyor. Apple iTunes üzerinden şarkıcıların albümlerini milyonlara ulaştırabiliyor. Ayrıca iTunes’un şöyle bir imkanı da var ki o da istediğiniz şarkıları buradan tercih edebiliyorsunuz. Yani bir albümü tamamen indirmenize gerek kalmıyor. Bu da bir albüm fiyatına bir çok şarkı satın almanıza imkan sağlıyor.

Apple iTunes üzerinden 26 milyon adet şarkıyı kullanıcılara sunarak bu alanda müthiş bir arşive sahip. Bu popülariteden yararlanmak isteyen Colombia Records’ta Beyonce’un son albümü Parkwood Entertainment’i iTunes üzerinde 13 Aralık tarihinde satışa sundu. Beyonce’un kendi yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği son albümü 104 ülkede 3 gün içinde 828723 adet satarak bu anlamda kırılması çok zor bir rekora da imza attı. Albümde Jay Z, Justin Timberlake ve Drake gibi süper starların yer aldığını da hatırlatmakta fayda var. 14 yeni parça 17 videonun yer aldığı albümüne ait bilgilere ve şarkılara buradan ulaşabilirsiniz. Yeni albümün tizer klibini izlemek isterseniz -ki istersiniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Albümü iTunes üzerinden indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

qoRKw16O_ME” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: Apple

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!