TikTok bu BIC SWIFT koduna bağlı banka TR ülkesinde bulunmuyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

TikTok bu BIC SWIFT koduna bağlı banka TR ülkesinde bulunmuyor hatası para çekmek isteyen kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Para çekemeyen kullanıcıların şikayet sayfalarında yazmak yerine yapacağı denemelerle bu sorunu bir çözüme kavuşturabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Öncelikle yaşananların sistemde görülen bir aksaklık olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Sizin gibi mağdurlar varsa zaten diğer ağlardan da paylaşım yapacaklardır.

Sürekli aynı şeyleri yapmamanızı öneriyoruz. Kendinizi engelletebilirsiniz. Her ne yaparsanız yapın peş peşe sürekli yapılmasından dolayı, sorun kendiliğinden düzelse de, bu seferde sizden kaynaklı bir kısıtlamaya maruz kalacaksınız.

TikTok BIC SWIFT hatası için kontroller

Tiktok BIC SWIFT sorunu yaşamadan önce ilk olarak düzgün bir şekilde para çekildiğinden emin olunması gerekiyor. Bunun için;

  • Hesaba giriş yapıldıktan sonra profil sayfasını sağ üst köşesinde ayarlar bölümüne tıklanması gerekir,
  • Daha sonra buradan ayarlar ve gizlilik sayfasına giriş yapmanız gerekir,
  • Ayarlar sayfasından içerik tercihleri  kısmına hemen altında bakiye seçeneğine tıklayın,
  • Buraya tıklandığında cüzdan sayfası ekrana gelecektir. Cüzdan sayfası açıldığı zaman canlı hediyeler alanına geçin,
  • Bu sayfa açıldığı zaman ekranda bakiyenin miktarı görülür. Eğer bakiye içeriği 30 dolardan daha fazla ise  içerideki para çekilebilir. Burada sayfanın en alt kısmında ‘para çek’ butonu bulunmaktadır. Bu butona dokunmanız gerekecek,
  • Paranın hepsini çekmek istemeyen kullanıcı bir kısmını buraya yazıp o kadarlık miktarda para çekebilir. Fakat buraya yazılan para miktarı 30 dolardan daha az olmamalıdır,
  • Buraya miktar yazıldıktan sonra şimdi çek butonu çıkacaktır. Şimdi çek butonuna basıldığı zaman işlemin onaylanacağı sayfa gelir,
  • Paranın çekim ücreti ise 2.9 dolardır. En son çekimi onayla butonuna basınca çekim işlemi gerçekleştirilir.
TikTok banka TR ulkesinde bulunmuyor
TikTok banka TR ülkesinde bulunmuyor

TikTok BIC SWIFT hatası için çözüm yolu

TikTok SWIFT koduna bağlı banka TR’de bulunmuyor hatası yaşayan kişilerin hesaptan para çekme için girdikleri bilgilerin bir kısmında bir yanlışlık olmuştur.

Her bankanın kendine özgü bir SWIFT kodu bulunmaktadır.  Eğer TikTok kullanıcısı, kendi hesabı ile bağladığı bankanın ismiyle bu SWIFT kodu birbirine uyumlu olmazsa böyle bir hata ile karşılaşma ihtimali yüksektir.  Bu sebeple bu sorunu çözüme kavuşturmak için ilk olarak banka kodları numarasının, banka isminin,  banka hesabını sahibinin isminin düzgün girildiğine emin olmak gerekir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aynı zamanda bazı bankaların para çekme işlemine izin vermemektedir. Bu bankalar ile  TikTok hesabı birleştirildi ise bu gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Kullanıcı her şeyi doğru yaptığını düşünmesine rağmen hala düzelmedi ise hata bildir kısmından geliştirici ile iletişime geçebilir ve sorumu çözümüne kavuşturulabilir.

Sürekli yaptığınız şeylerin bir sonucunda böyle bir uyarının çıkma olasılığı var. Eğer böyleyse o zamanda o gün hiç denemeden ertesi günü bekleyiniz. Bazen 24 saat süren bir engel oluşabiliyor.

Birde test adına başka bir banka bilgisini kullanınız. İsterseniz sanal olan veya yurt dışı sanal hesaplarını tanımlamaya çalışabilirsiniz. Sonradan kaldırabilirsiniz.

Ekran girerken kopyalayarak ilgili ekrana yapıştırıp deneyenlerin birde elle girmelerini öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.