Bilgisayar telefonumu görmüyor sorunu için çözüm

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bilgisayar telefonumu algılamıyor sorunu için çözüm nedir? Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayarda telefon tanımama algılamama sorununun nedeni nedir? Android / iPhone.

Ad imageAd image

Bilgisayarım cep telefonumu algılamıyor ne yapmalıyım? Telefonumu bilgisayarım görmüyor / bilgisayarım telefonumu görmüyor çözümü nedir? Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 USB telefonumu tanımıyor görmüyor yardım önerileri!

Bazı telefonlar bilgisayara takıldığı zaman, bilgisayar telefonu görmediği zamanlar olmaktadır. USB kablosunu bilgisayara bağladığınızda dosyalarınızı bulmuyor ve sadece şarl oluyor ise, demek ki sizler de bu sorun meydana gelmiş demektir. Bu durumla karşılaşıldığında bazı çözümler uygulandığı takdirde problem ortadan kalkmaktadır.

Bilgisayar telefonumu görmüyor sorunu

Bilgisayar telefonumu görmüyor sorunu için çözüm

Bilgisayar telefonumu görmüyor

Ad imageAd image

Telefon ile bilgisayar arasında gerçekten bir verim akışının açık olup olmadığını kontrol edin. Ve kablonun sadece şarj kablosu görevi üstlenmediğinden emin olun. Farklı bir USB bağlantı noktasını deneyiniz. Aynı zamanda farklı bir bilgisyarda da deneyiniz.

Diğer aşama telefonunuzda bulunan ekran kilidini açtıktan sonra bağlantı kablosunu bilgisayara bağlayın. Bunun sebebi ise, telefonunuzda parola olduğu için sağlıklı bir bağlantı sağlanamıyor olabilir. Daha sonra ise, sorunun bilgisayardan mı yoksa usb kablosundan mı kaynaklandığını anlamak adına başka kablolar takarak deneme yapın.

Bir başka seçenek olarak, sürücü ile ilgili de bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda da bilgisayarıma sağ tıklayarak özellikler diyerek, aygıt yöneticisine giriş yapın. Şayet burda sarı ünlemli bir işaret varsa, programı kaldırıp tekrar yüklemelisiniz. Zaten bu durumda da yüksek bir ihtimal ile sürücünüz eski haline geri gelerek düzelecektir.  Ya da anti virüs programı da bu sorunu oluşturuyor olabilir. Bu yüzden anti virüs programını ilk aşamada devre dışı bırakarak yeniden bağlantı kurmayı deneyin.

Eğer bütün bu yöntemlerden sonra problem hala ortadan kalkmadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü kabloda ve bilgisayarda da bir sorun görünmüyorsa sorun telefondan kaynaklanıyor demektir.  

Sorun için farklı önerilere bakmak isterseniz, aşağıda ilişkili haberler kısmında yer alan USB kablo bağlantısı ile bilgisayar telefonu görmüyor haberimizi inceleyebilirsiniz. Bilgisayar telefonumu algılamıyor sorunu için ne yapılmalı?


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 22:18

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe