Bilgisayar ve Windows Açılış Sorunları

media 12127

Bilgisayar ve Windows açılış sorunları için çözüm önerileri. Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 bilgisayarda açılış sorunu için çözüm nedir?

Andronova

Her bilgisayar sahibi bilgisayarlarının sorunsuz ve seri bir şekilde çalışmasını istiyor. Ancak istenmeyen irili ufaklı problemler can sıkmakta ve bilgisayar başında geçirdiğiniz saatleri size cehennem edebilmekte. Yaşanan başlıca problemleri ve bu problemlerin çözüm yollarını elimden geldiğince size anlatacağım. Teknoloji sorunları için destek hattından yardım alabilirsiniz.

Sorunların pek azı donanımlardan kaynaklanır ve sistem ayarlarından birkaç değişikle düzeltilebilir. Bilgisayar içerisinde unuttuğumuz herhangi bir CD, DVD ya da harici bir bellek açılışta size problem yaratıyor olabilir.

Bilgisayar ve Windows açılış sorunları

bilgisayar ve windows açılış sorunları

Bilgisayarın açılışındaki yaşanan problemler: Bilgisayar üzerinde bulunan açma düğmesine ilk bastığınız andan itibaren bilgisayar çalışmayı reddediyorsa bilgilerden ez az biri başlangıçtaki fonksiyon denetimini geçemiyor demektir. Böyle bir problemin çözüm yolu oldukça kolaydır ve 2 çözüm yöntemi vardır.

Çözüm Yolu 1: Kasanın arkasındaki kablolardan biri oynamış ya da çıkmış olabilir. Kontrol ederek hatanızı düzeltebilirsiniz.
Çözüm Yolu 2: Ana güç kaynağıkapanmış olabilir. Güç kablosunun ana güç kaynağına bağlandığı yerde “0” ve “1” işaretleri bulunur. Şalter “0”ı gösteriyorsa “1” konumuna getirerek bilgisayarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayara yüklediğiniz bazı oyun ve programlar veya sürücüler kaynaklı mavi ekran hataları meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda bilgisayarı “Güvenli mod” özelliğinde başlatıp yükleneni kaldırabilirsiniz. Windows kaynaklı yani yazılım kaynaklı sorunlar için, Windows sistem geri yükleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarın Recovery özelliği varsa sistem kurtarma seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Bilgisayarda yaşanan kasma problemleri: Bilgisayarınızdaki yüklenmiş programlar ve uygulamaların çokluğu kasma ve donmalara neden olabilir. Bunun gibi problemle karşılaşıyorsanız.

Çözüm Yolu 1: En kolay uygulama yöntemlerinden birisi virüs programları ile tarama yapmaktır. Bilgisayarınızda kasmaya neden olan virüsler varsa bularak temizleyebilirsiniz.
Çözüm Yolu 2: Bilgisayar hafızasının aşırı kullanımı da bu probleme neden olabilir. Gereksiz dosyaları silerek ve kullanmadığınız uygulamaları, programları kaldırarak bilgisayarınızı rahatlatabilirsiniz.

Yüklediğiniz oyunların açılmaması: Bilgisayarınızı yeni almışsanız ya da yeni format atmışsanız bu problemle karşılaşmanız gayet mümkün. Çünkü oyunların açılmasında gerekli bazı programlar mevcut. Directx 9, 10, 11, NET Framework 2004, 2008, 2012 programlarının ve ekran kartlarının yüklenmesiyle oyunlarınızı açabilir ve doyasıya vakit geçirebilirsiniz.

Bilgisayarlarda kullandığınız programlara göre bilgisayarların performansları da aynı doğrultuda artırılıyor. Kullanıcılar piyasadan isteklerini karşılayabilecek bilgisayarları satın alarak bireysel ve toplumsal ihtiyaçlar bu yolla da karşılanabiliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın