Bilgisayarda silinen dosyaları kurtarma işlemi

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Windows 10 bilgisayarda veya cep telefonu hafıza kartında silinen verileri kurtarma işlemi için önerilen çok sayıda yazılım internette dolaşmakta. Bunlar yazı sonunda…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows bilgisayardan silinen dosyaların kurtarılması için önerimiz yazı sonunda yer alan popüler yazılımlar kesinlikle denenmesi önerilmekte.

Teknoloji geliştikçe hayatımızda herşey dijitalleşmeye başladı. Artık bütün resimlerimizi, videolarımızı diğer kişisel bilgilerimizi bilgisayarımızda veya bir harici bellekte tutmaya başladık. Bunların dışında ofis uygulamarı ile yazdığınız bütün yazışmalarda bu cihazların hafızalarında bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bu bilgilerimizin başına olumsuz bir durum gelmesi hayatımızı olumsuz etkiliyebilir.

Peki bu olmayacağı anlamına gelir mi ? Elbette gelmez en dikkatli dediğiniz bir bilgisayar kullanıcısı bile önemli bir dosyasını silebilir. Sildiğimiz zaman bu dosyalarımızı nasıl geri getireceğiz. Silinen dosyaları kurtarma programı Bilgisayarda silinen dosyaları kurtarma nasıl yapılır İşte bu haberimizde bilgisayardan sildiğiniz dosyaları nasıl geri getirebileceğinizi anlatacağız.

Silinen dosyaları geri getirme işlemini bir yazılım aracılığı ile yapabilirsiniz. Dosya veri kurtarma yazılımları profesyonelce yaparsanız maliyeti fazla olan bir sektördür.

Peki biz bu işlemi ücretsiz yapabilirmiyiz. Elbette yapabilirsiniz. Arama motorlarına “silinen dosyaları geri getirme” yazdığınızda bir çok ücretli ve ücretsiz dosya karşınıza gelecektir. İşte o yazlımlardan biri olan ve cclenear yazılımı ile tanıdığımız şirkete ait Recuva uygulamasını kullanabilirisiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Recuva yazılımını ücretsiz olarak piriform. com/recuva/download buradan indirebilirsiniz.
  • Shift + Delete tuşları ile birlikte sildiğiniz dosyalarıda bu uygulama ile kurtarabilrsiniz.
  • Daha gelişmişleri yazı sonuda ve sitemizde yer alıyor.

Bilgisayarda silinen dosyaları kurtarma işlemi

silinen dosyaları kurtarma geri alma


Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 02:49


Easeus Data Recovery Wizard ile silinen verileri geri alma

Easeus Data Recovery Wizard ile silinen verileri geri alma

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak