Bilgisayardan silinemeyen programları silme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Eskiden sık soruların arasında yer alan bilgisayardan silinemeyen programları silme sorusunun daha çok sistemden kaldırmak istenilen programın esasında virüslü olmasından kaynaklıdır.

Teknoloji destek

Windows sistemden herhangi bir programı kaldırmaya çalıştığınızda izniniz yok şeklinde bir uyarı ekrana geliyorsa ya sistemde sınırlı kullanıcı hesabına sahipsiniz ya da arka planda bu programın çalıştığını düşünüyoruz.

Bilgisayara yüklediğiniz bazı programları kaldıramıyor musunuz? Kaldırmada uyarılarla mı karşı karşıya kalıyorsunuz? Veya her hangi bir uyarı vermiyor ama kaldırmıyor mu? O zamana Revo Uninstaller adlı yazılımın kaldırma özelliğinin gerçekten iyi bir avantajı var. Kaldırılmayan programlar standart kaldırmanın dışında birde programın kalıntılarını da temizliyor. O kadar etkili bir yazılım ki Windows kayıt defterinde yer alan program kalıntılarını da temizliyor.

Bilgisayardan kaldırılmayan programları silme

Çok az sayıda hayatımızda bu tarz sorunlarla karşılaşırız. Silmeyen programlar genelde sistem tarafından kullanılan veya PC’ de arka planda çalışan durdurulmadan kaldırılmayan programlar oluyor. Eskiden sık karşılaştığımız zamanla pek karşımıza çıkmayan bu durum için öneri yazılımı kesinlikle denemenizi öneririz. Full sürüm ile işlem daha rahat olacak. 

Malum bilgisayarlarda zaman zaman yavaşlamalar oluyor. Bu yavaşlamaların az da olsa program karmaşası ve kalıntıları oluşturabiliyor. Revo Uninstaller programı ile aynı zaman da bilgisayarınıza bakımda yapmış oluyorsunuz. Windows başlangıç seçeneğini program üzerinden yönetebilir ve ağırlaştıracak yazılımları ve komutları durdurabilirsiniz.

Bilgisayardan kaldırılamayan programları kaldırma
Bilgisayardan silinemeyen programları silme
Bilgisayardan kaldırılamayan programları silmek
Bilgisayardan silinemeyen programı silme

Revo Uninstaller programı ile yüklediğiniz hemen hemen tüm programları kaldırabilirsiniz. Daha önce sık sık kullandığım bu programı çok fazla meşgul etmediğim bir bilgisayarda yükleyip sizin için tanıtmak istedim. Revo Uninstaller resmi sitesinden programın ücretsiz deneme sürümünü indiriyoruz ve yukarıdaki adımları uyguluyoruz. 

Revo Uninstaller programının genel özellikleri

  • Bilgisayardan kaldırılamayan programları kaldırma
  • MS Office geçmişini ve kalıntılarını temizleyebilirsiniz
  • Sık kullanılanları, internet tarayıcı geçmişi ve çöp dosyaları silebilme
  • Windows işletim sisteminde yer alan özellikleri ve bazı seçenekleri belirleme
  • Son kullanılan dosyalar, yapılan işlem geçmişi ve Windows ortam kayıt geçmişlerini silme
  • Windows başlangıç seçeneklerinde yer alan programları otomatik çalışan programları belirleme

Bilgisayardan silinemeyen programları silme adlı yazımız işinizi gördü mü?

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir