Bilgisayarınız zararlı yazılımlardan uzak tutun

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bilgisayarlarınızı zarar veren yazılımlardan uzak tutmak için gerekli adımları attınız mı? Bazı virüsler bilgisayara format atmasına ve yanmasına neden olduğunu biliyor musunuz?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dünya çapında pek çok zararlı yazılım üreten kişi bulunuyor. Bu kişilerin bazıları gruplar oluşturarak birlikte çalışırken bazıları da tek başına yazılım geliştiriyor. Kişisel bilgisayarlara bu zararlı yazılımlar yoluyla ulaşarak, önemli bilgileri ele geçiren kişilerden uzak durulması gerekiyor. Özellikle son yıllarda çıkarılan fidye virüsleri hem verileri tehdit ediyor hem cebinizi.

Yukarıdaki bahsettiğimiz tarzda ve cihazlara zarar veren kötü yazılımlara karşı geliştirilen çok sayıda antivirüs programı bulunuyor. Bilgisayarda mutlaka bir antivirüs programı bulunması gerekiyor.

Zararlı yazılımlardan 4 harfli olanlara dikkat etmek gerekiyor. Bilgisayara dışarıdan eklenen bir dosya yardımıyla sistemin çökmesine neden olmak mümkün oluyor. İçerisinde bilgisayar sisteminin çökmesine neden olan bir sistem bulunduran bu klasörün açılması halinde bilgisayarın hata vermesi ve kullanılamaması söz konusu oluyor. Bilgisayar sistemleri konusunda uzman olmayan kişilerin bilmedikleri klasörleri açmamaları gerekiyor. Zararlı yazılımlar klasörler içinde kaldığı ve açılmadığı sürece bilgisayar açısından önemli bir tehdit oluşturmuyor.

Bilgisayarınız zararlı yazılımlardan uzak tutun

Akıllı cihazlar tehlike altında

Zararlı yazılımlar yalnızca bilgisayarlar açısından değil, tüm elektronik cihazlar açısından tehlike teşkil ediyor. Akıllı telefonlara da bu yöntemle saldırı gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Bu nedenle, uzmanlar telefonlara da zararlı yazılımları uzak tutan uygulamalar indirilmesi gerektiği konusunda kullanıcıları uyarıyor. Teknolojinin gelişmesi bazı açılardan çeşitli avantajlar sağlarken, sorunlar da yaratabiliyor. Bilinmeyen hiçbir bağlantı, dosya ya da uygulamaya izin verilmemesi gerekiyor. Bu şekilde, bilgisayarların ve akıllı telefonların kontrol altında tutulması mümkün olabiliyor. Çok sayıda kullanıcı zararlı yazılımlar nedeniyle çeşitli sorunlar yaşıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir