Bilinmeyen kaynaklar nedir nasıl açılır

Android tablette ve cep telefonda bilinmeyen kaynaklar ne demek ne işe yarar ve nereden açılır sorularına detaylı görsel anlatımla cevapladık. Dışarıdan APK yükleme güvenlik sorunlarına neden olabiliyor.

teknik destek

Manuel olarak yükleyeceğiniz .APK uzantılı dosyalarında cihazda yüklenmesinde bu izine ihtiyaç duymakta. Ama bu seçenek bazen güvenlik zafiyeti oluşturabiliyor. Cihazda iyi bir virüs programı yoksa yüklediğiniz dosya virüslüyse cihazınızdaki veriler çalınabilir. 

Peki mağaza dışında yani Google Play Store dışında APK uygulama yükleme telefona zarar verir mi? 

Bilinmeyen kaynaklar nedir

Bilinmeyen kaynaklar nedir? Android yüklü cihazlara resmi mağazası dışında başka mağazalardan uygulama veya oyun yüklerken cihaza yükleme onayının gerçekleştiği alan. Bilinmeyen kaynaklar kapatıldığında dışarıdan uygulama yüklenmez. 

Uygulama yüklemede güvenlik: Google Play’ da yer alan Google’ nin geliştirdiği koruma sistemi “Google Play Protect” kullanıldığında az da olsa bir güvenlik sağlanır. Bu özellik nasıl açılır ve nasıl çalışılır yazımızın devamında…

Bilinmeyen kaynaklar nedir nasıl açılır

Bilinmeyen kaynaklar nasıl açılır?

Android bilinmeyen kaynakları açma: Eski ve yeni Android cep telefonlarda bu seçenek değişkenlik gösterebilmekte. Telefon marka ve modellerine göre de. Örnek LG, Sony Xperia, Huawei ve Samsung Galaxy / Note…

Ayarlar” / “Kilit ekranı ve güvenlik” / “Bilinmeyen kaynaklar” yazısının yanındaki açma kapatma butonundan.

Bilinmeyen kaynaklar nasıl açılır?android bilinmeyen kaynaklar açma

Bilinmeyen kaynaklar nedir sorusunun cevabı dışında Bilinmeyen kaynakları açma ve kapatma adımlarına resimli anlatımla göstermek istedik.


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 18:17

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir