Binance illegal parameter hatası açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Binance para transferi sırasında mail ve sms doğrulaması için kod geliyor ama kodu girince llegal parameter hatası çıkıyor. Çözüm tarafında bir kaç önerimiz olacaktır.

Ad imageAd image

Binance USD / USDT (Dolar) veya TR (Türk Lira) hesabıma para transferi yaparken illegal parameter sorunu çıkıyor diyenlerin çoğu aşırı işlem saatlerinde ortaya çıkıyor. Yoğunluğa neden olan etkenleri aşağıya sıralıyoruz ve çözümde belki iş görecek olanlardan da söz edeceğiz.

Bazılarının yabancı Binance hesabından TR hesabına para transferi yaparken sms ve mail doğrulama kodu girildiğinde illegal parameter yazısı çıktığı söyleniyor. Böyle bir şeyin çıktığı an da özellikle Twitter ve önemli ekonomik forum sitelerine bakmanızı öneririz. Sizin gibi çok sayıda kişinin böyle bir problemle karşılaştığını düşünüyoruz.

İşlem yapmaya çalışmadan önce kontrol edilecek şeyler:

 • Varsa aynı platformu kullanan kişiler veya forumlara sorunuz.
 • Cihazınızı yeniden başlatınız ve oturumunuzdan da çıkış yapınız.
 • İnternetle alakalı mıdır diyerek kapat aç, başka ağa bağlan ve modeminizi yeniden başlatınız.
 • Başka cihazınız varsa ve bilgisayarla da test edin.
 • Alımlarda veya satışlarda ilgili coin’ in küsüratını silerek tekrardan deneyiniz.

Yukarıdakiler kontrol amaçlı ve sonrasında deneme yanılmaya dayalı işlemler olacak ve sunucu / yazılım bölümlerinde arıza yoksa işinizi geçici olacak halledebileceksiniz. Yoğunluğa baklı olarak çıkan uyarıların çoğu ya kripto paralarda ani düşüş veya çıkış sebibiyle aşırı sisteme yüklenmelerden oluşmakta. Zayıf yapıların hemen hepsinin bu durumdan etkileneceğini söyleyelim ve güçlü altyapıya sahip şirketlerinde diğerlerine nazaran daha az aksaklık yaşatacağını vurgulayalım.

Ad imageAd image

Binance illegal parameter nasıl çözülür ?

 1. Ekli olmayan doğrulamaların yapılması önerilir. 
  • Telefon, e-posta, Google’ un doğrulaması veya iki faktör denilen doğrulama
 2. Uygulamanın ayarlarında yer alan ağ testini çalıştırınız ve önbelleğin temizlenmesini çalıştırınız. 
  • Sol üsteki köşede insan profiline dokunulacak ve “Ayarlar” alanında ilgili seçeneklere ulaşacaksınız.
 3. Telefonun sorunlu olması ihtimali.
  • Yeteri kadar boş alanın olmamasından dolayı sıkıntı çıkarabilir. Sistemin çalışmasında fazlası gerekebilir.
  • Güncellemelerin yapılmaması veya versiyon uyumsuz olması.
  • Kullanmış olduğunuz cihazın tarihi yanlışsa problem yaşatacaktır.
  • Virüs etkeni.
 4. Uygulamanın olası sıkıntıları.
  • Yayına alınan sürümde sorun çıkması ve geneline veya bir kısım cihazda aksaklık yol açması. (Eski Binance versiyonu yükleyiniz.
  • Kurulu başka bir uygulayla çakışması.
  • Android sistemine sahip cihazlarda yer alan Google hizmetleri adlı servisin sorunlu olması. (İçerisine uygulamalar alanından ulaşın veriler ve güncellemeleri kaldır yapınız)
  • Binance’ ye uygulamalar alanından ulaşın ve içerisinde yer alan güncellemelerin kaldırılması işe yarayabilir. Diğer seçeneklerinde çalıştırılması gerekiyor.
   • Binance Lite geçiş yapın. Lite kullananlarda Pro’ ya geçip deneyebilir. (Profil simgesine dokunun ve B. Lite geçiş butonuna dokunun. İstediğiniz zaman tekrar geri döndürebilirsiniz)
 5. Dış veya iç etkenlerden dolayı yapılacaklar.
  • Başka internetle denenmesi gerekiyor. Hem mobil hem kablosuz.
  • Önce dns ve sonrasında vpn kullanılarak test edebilirsiniz.
  • PC veya mobil tarayıcıdan işlemleri yapmaya çalışınız.

Binance açılmıyor

Yanıtsız kalan durumlarda resimdeki yardım alanından talep gönderiniz. Çoğu borsa ve platformların yoğunluklarından dolayı telefon numarasını arayarak iletişime geçmeye çalışmanız mümkün olmayacaktır.

Binance illegal parameter hatası açılmıyor

Binance açılmıyor mu?

Yine yukarıya eklediklerimiz kullanılacak ve sürekli aynı şeyleri yapanların sistemden engellenebileceğini belirtelim. Talebinizi gönderirken alternatif kaç tane yol varsa aralıklı denenebilir ama dönüşlerin hızlı olmayacağını söyleyebiliriz. Birde bakım olacağını belirten bir bildiri yayınlanmış olabilir. Örnek bugün 4 saat kadar iyileştirme çalışmalarının yapıldığı bildirisi gönderilmişti.

Tarayıcıyla profile ulaşabiliyorsanız profile girilecek simgeye tıkladığınızda köşede yeşil renkli “Doğrulandı” üstüne dokunun. Açılacak alanda bir şeyin değiştirilmesine izin verilmiyorsa ya caza olarak geçici bazı yerlere erişiminiz kısıtlanmış olabilir. Artı PC ile deneyenlerin çoğunun erişim ve işlem yaptıklarını söylüyorlar.


Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 14:20

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe