Bip hesap silme hesap kapatma

blank

Türkiye' nin mili yazılımlarından biri olan Turkcell' in Bip hesabı veya uygulaması nasıl silinir yani nasıl kapatılır resimli anlatımımız ile kısaca değindik. Hesap kapatma detayları…

teknik destek

Dünya’ da en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Türkiye’ nin milli uygulaması Bip ile yüzeysel olarak pek fazla farkı bulunmuyor. Yüzeyselden kasıt mesaj gönderme, video ve fotoğraf gönderme gibi hatta görüntülü arama gibi özelliklere sahip. Tabi eksik tarafları var ama bize göre başarılı bir uygulamadır.

Unutmadan WhatsApp grup arama özelliğini yakın bir zamanda getirdi. Ama Turkcell Bip’ e çok öncesinde getirmişti ve WhatsApp’ ta aynı anda 4 kişiyle görüntülü arama yapılırken Bip’ de bu sayı 6.

Bip uygulamasının ilk zamanları ve yakın bir zamana kadar görüntülü konuşmalarda ses sorunları bu aralar aza indirilmiş durumda. Grup oluşturma ve kullanımı da başarılı olarak görünmekte.

WhatsApp her ne kadar güvenli bir uygulama ise ABD yönetimi istediği an bu güvenliği su istimal edebiliyor. Biz öneri olarak en azından Bip’ i de telefonunuzda bulundurunuz. Arkadaşlarınızla ve ailenizle bir grup olup deneyerek test ediniz. Peki memnun kalmazsanız Bip nasıl silinir yani Bip hesabı nasıl silinir? 

Bip hesap silme nasıl yapılır?

Bip nasıl kapatılır yardımından önce bilinmesi gereken hususlara göz atmanızı öneriyoruz. Öncelikle;

  • Onaydan sonra kayıtlı her şey silinir
  • Daha önce uygulama sunucusuna alınan yedekler temizlenir
  • İşlemden sonra herhangi bir zamanda tekrar Bip kullanmayı düşünürseniz sıfırdan bir hesap açılır

 Bip hesap kapatma için hesap profil simgesine dokunun. “Ayarlar” seçeneğine girip sonra “Hesabım” yazana giriniz. “Hesabımı sil” ile ekran onay bölümüne geçiniz. Ekrana uyarı bildirimi gelecek. Şu ana kadar yapılmış tüm mesajlar ve veriler silinecek. Onay için yeşil tik’ e dokunun.

Bip hesap silme hesap kapatmaBip hesap kapatmaBip uygulamasını silmebip kapatma

Bip silinen mesajları geri almak isteyenler öncelikle uygulamadan alamazsınız ama telefonda kullanıldığı için kayıtlı olanları veri kurtarma programlarını kullanarak belki ulaşabilirsiniz. Ücretsiz olanları pek iş yapmayabiliyor. Ücretli olanlara bakabilirsiniz.

Bip hesabı nasıl kapatılır sorusuna resimli anlatımı ile cevap verdik. İsteyen kapatmadan uygulamayı telefondan silebilir ve kullanmak istediğinde yükleyerek kaldığı yerden devam eder.

  • Android için uygulamaları açarak Bip’ in üstüne dokunup içerisine girerek işlem yapabilirsiniz. Artı yeni modellerde iPhone gibi üstüne dokunarak kaldırma da bulunuyor.
  • iOS modellerde Bip’ in üstüne basılı tutup X simgesine dokunarak gerekli işlemi yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 22:07

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!