Bip mesaj engeli kaldırma kalkmıyor mu?

media 871

Bip mesaj engeli kaldırma işleminde hata alanlarda engel kalkmıyor şikayetleri görülebiliyor. Bir şey yapamadığını söyleyenlerin genelde yanlışlıkla işlem yaptığı görülüyor.

teknik destek

Bip mesaj engeli, rahatsız edildiğinde geçici olarak tercih edilen ikinci yöntem olabiliyor. Önce denenecek sessize alma işlemi ve gelen sohbet içeriği rahatsızlık veriyorsa o zamanda mesajları engelleyebilirsiniz. Bu içeriğimizden sonra birde birisi beni engellediğini nasıl anlarım sorusunun cevabını vereceğiz. Yine resimli anlatım ön planda olacaktır.

WhatsApp’ ın gizlilik dayatmaları nedeniyle bu aralar ülkemizde alternatiflere yönelme de ciddi bir artış oldu. Özellikle yerli olarak Bip tercih edildiğini söyleyebiliriz. Özellikler ve kullanım kolaylığı açısından başarılı bir yazılım ama görüntülü konuşmalarda donmalar ara ara görülebiliyor. Bize göre en ciddi sorun yoğun kullanım zamanlarında ne kadar ayakta durabildiği olacak. Büyük depremlerde, felaketlerde ve saldırı gibi durumlarda uzun soluklu aksaklıklar olmaması için önemli yatırımlar yapılması gerekiyor.

  

Bip mesaj engeli nasıl kaldırılır sorunuzun cevabı şu şekilde olacak:

  1. Engelli grup veya kişinin profiline dokunun. (Sohbet alanından)
  2. Ekranınızı aşağıya kaydırın ve “Kişiyi engelle” yazana dokunun.
  3. Test için kişi alanından çıkın ve ana sohbet alanına dönün.
  4. Kişi üstüne daire ve üstünde çizgi varsa işlem tamam demektir. Yani kişi üzerinde çizgi engellendiği anlamını taşıyor.

Kaldırmanıza rağmen sıkıntı yaşayanların aklına ilk gelecek olan acaba karşı tarafta beni engellemiş olabilir mi sorusu. Burada son görülme ve profil görüntüleme gibi seçeneklerden anlaşılabilir.

Dikkat edeceğiniz hususlar var. Sık yapacağınız işlemlerde geçici kısıtlamaya denk gelebilirsiniz. Şüpheli olarak görülen durumlarda kişinin uygulamada bazı alanların kullanılması yasaklanabiliyor. Bu şikayet edilen hesaplarda da görülebilir. Böyle bir şey yaşayanların aşağıdakileri uygulamasını önermekteyiz.

  1. Bip’ in “Daha fazla” yazan bölümüne girin.
  2. “Ayarlar” yazana geçin.
  3. En alta geldiğinizde “Yardım” adlı seçeneğe ulaşacaksınız.
  4. Destek ve sorulan sorular alanlarını deneyebilirsiniz.

Kullanıcı olarak sizin yapacaklarınız ise aşağıdakiler olacak. Tabi yukarıdakilere bakıldıktan sonra denenebilir.

Güncellemeden sonra uygulamalarda nadir problemler yaşanabiliyor. Burada ise test ederek anlaşılabilir. Örnek başka bir cihazla denenebilir veya Bip’ i kaldırıp yeniden kurmak gibi. Eğer yeni sürümde sıkıntı varsa önceki bir sürümü Google’ dan aratıp indirebilirsiniz. Uygulamaların ve cihazın önbellek ve verilerinin temizlenmesi de iş görebiliyor.

Bip mesaj engeli kaldırma kalkmıyor mu?

Bip mesaj engeli kaldırma

Son yerdeki sohbeti temizle seçeneği yerine Android kullananların uygulamalar adlı bölümden işlem yapmalarını öneririz. iPhone’ da arka planda ve hücresel verinin kapatılıp açılarak test edilebilir.

Bip mesajları engelleme


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 17:57

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın