Bip otomatik çeviri açma kapatma İngilizce mesajı Türkçe çevirme

blank

Bip otomatik çeviri nedir nasıl kullanılır ve nasıl açılır kapatılır tüm bilgilere bu konuda bulacaksınız. İngilizce mesajı otomatik Türkçe' ye çevirme veya Almanca Türkçe çevirme…

teknik destek

Bip uygulaması, en az WhatsApp kadar kullanışlı bir uygulama. Çoğu özelliği Bip’ de bulmanız mümkün. Hatta zamanında Bip’ de olan bazı özellikler WhatsApp’ ta bulunmuyordu. Bize göre yetersiz tarafı grup görüntülü aramalarda donma ve ses sorunu. Ses düzgün gelmeyebiliyor. Ya da ses düzgün gitmeyebiliyor. 

Bu konu ile çoğu Bip kullanıcısının bilmediği bir özellik olan “Otomatik çeviri” özelliğinden bahsedeceğiz. Mesajlaşmada otomatil çeviri ile gelen mesaj ve giden mesaj istediğimiz dilde çeviri yapmakta.

Bip otomatik çeviri, gelen mesaj farklı dilde ise otomatik kendi dilinize çevirir. Ya da hangi dile ayarlıysa ona çevirir. 

Bip otomatik çeviri açma

Bu özelliği kullanabilmeniz için ilgili ayarından aktif edilmesi gerekiyor. Bip çeviri açma bölümünü açarken “Gelen otomatik çeviri ve giden otomatik çeviri” aktif olması gerekiyor.

  • Uygulamayı açıp “Profil” yazana dokunalım
  • Açmış olduğumuz yerden “Ayarlar” kısmına girelim
  • “Sohbet ayarları” sonra “Varsayılan g. çeviri” 
  • İstediğiniz dili seçip onaylayınız

Bip otomatik çeviri açma kapatma İngilizce mesajı Türkçe çevirme

Bip otomatik çeviri açma

Bip gelen mesajı çevirme ve giden mesajı çevirme

Şimdi sıra sık sık sohbetleştiğiniz kişi veya grup üzerinden dil çevirmeye. Burada hangi dil seçenekleri belirlendiyse bundan sonra o bölümde sadece seçilen dil kullanılacak.

  • İşlem yapmak istediğiniz kişi veya gurubun üzerinde gelin
  • Sağdan sola doğru parmağınızla kaydırın
  • “Daha fazla” ile “Grup bilgisi” / “Kişi bilgisi” seçeneğine girin
  • “Çeviri ayarları” kısmına giriniz 
  • Gelen otomatik ve giden otomatik çeviri açma butonlarını hareket ettirin

Bip gelen mesajı çevirme ve giden mesajı çevirme

Bip gelen mesajı çevirme

Bip giden mesajı çevirme

Bip ingilizce mesajı Türkçeye çevirme

 Artık ayarladığınız yerden size gelen yabancı mesajlar Türkçeye çevirilecek. Ya da istediğiniz dile. Örnek Bip İngilizce mesajı Türkçe’ ye otomatik çevirme çok kolay olacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!