Bip yedek alma ve yedeği geri yükleme nasıl yapılır

Andronova

Bip yedek alma ve Bip yedeği geri yükleme hizmeti pek bilinmemekte. Bulutla alınan yedek Bip silindiğinde geri yüklenebiliyor. Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir?

Bip yedekleme bulut hizmetinin varlığından haberiniz var mı? Yedekleme açıldığında otomatik olarak son alınan veriler altı ay saklanmakta. Yedekleme otomatik olarak gerçekleşmekte. Henüz gelişimi devam eden uygulamadaki bu hizmette sadece kendi alanında yedekleme bulunmakta. 

Bip uygulaması silindi mesajlarımı nasıl geri alırım? Bip yedek alma hizmetini açtıysanız, Bip uygulaması yüklendikten sonra kurulum ekranında size yedeği geri yükleme önerisinde bulunulacak. Yedek alma ayarı açılmamışsa, silinen mesajlar çok önemliyse o zaman tek yapılabileceğiniz verileri kurtarma programlarını denemeniz.

Bip yedek alma nasıl yapılır

Uygulama ayarlarına aşağıdaki profille giriniz. “Sohbet ayarları” sonrasında “Yedekle” (tüm mesajlarınızı, tüm fotoğraflarınızı bulut sistemine yedekler) son adımda “Verilerimi yedekle” butonun açılması.

Bip yedekleme başladığını belirten yazı aşağısında çıkacak. Bu işlem gerçekleşirken her hangi bir müdahale yapmayınız.

  1. Bip kaç GB yedek alınabilir (Bip yedekleme sınırı var mı)? Yazılı olarak bulunmuyor. Destek bölümüyle görüştüğümüzde aynı bilgiyi verdiler.
  2. Bip yedek saklama süresi ne kadar (kaç ay yedek saklı kalır)? İleti mesajları için 2 ay ve medya yani videolar / fotoğraflar 6 ay yedeği kalmakta.
  3. Uygulama sildiğimde tekrar yüklediğimde mesajlarımı görebilir miyim? Evet ilgili süreye kadar geri alınabilir.
  4. Manuel yedek alma işlemi var mı? Evet. Sohbet geçmişi yedeğini isterseniz e-posta ile alabilirsiniz. 

Bip yedek alma ve yedeği geri yükleme nasıl yapılırBip yedeği geri yükleme nasıl yapılırBip yedek alma nasıl yapılırbip uygulama yedek alma

Bip sohbet geçmişi yedek alma e-posta ile

  • Uygulamanın ayarlarında bulunan “Hesabım” kısmına giriniz
  • Geçmişi e-posta ile gönder” seçeneğine dokunun
  • Direk mail bölümü açılacak
  • E-posta kime gönderileceğini belirten alana mail adresinizi yazınız ve gönder butonuna dokunun.

Alınan ve gönderilen Bip sohbet geçmişi içeriğinde sadece mesajları görebilirsiniz. Burada fotoğraflar gibi medya verileriniz yer almıyor. www.andronova.net 

Bip sohbet geçmişi yedek alma e-posta

Konuyla ilişkili Bip sohbet geçmişi silme konusunu inceleyiniz. Yardım taleplerine dönüşler 1 gün içerisinde yapılmakta.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir