Bir Facebook tanışma uygulaması eksikti

Andronova

Facebook tanışma adını verdiği uygulamasını resmen kullanıma açtı. Şimdilik bir ülkede kullanılabiliyor. Ama çok yakında Türkiye ve çoğu ülkelerde kullanıma açılacak.

Facebook, Tinder‘ ın tahtını sallamak için uzun zamandır sessizce çalışmalar yapıyordu. 3-4 Ay önce resmi olarak çalışmasını duyurmuştu. Testler sona erdi ve Kolombiya’ da yeni özelliğini kullanıma açtı. Facebook tanışma uygulaması…

Facebook tanışma uygulaması nedir? Facebook, tanışma uygulamasını sözde uzun süreli olan ilişkiler için hazırladıklarını belirtti. Asıl amacı Tinder’ ın kullanıcılarını transfer etmek. Yani her alan benim olsun mantığı. Yeni özellik Facebook’ a entegre olarak çıkarıldı. 

Facebook tanışma uygulaması nasıl kullanılıyor? Facebook oluşturduğu kullanıcı havuzunu kullanarak eşleşme ile kullanıcıları seçiyor. Kişilerin ortak etkinlikler, beğeniler, arkadaşları ve profil bilgileriyle eşleştiriyor. Kişiler eşleşen birini beğenirse eşleşme tamamlanmış oluyor.

Bir Facebook tanışma uygulaması eksikti

Facebook tanışma uygulaması çıktı

Uygulama şu an bir nevi pilot yer olarak Kolombiya’ yı seçti. Belki gelecek ay Türkiye ve çoğu ülkeler için güncelleme ile yayınlanabilir.

Zuckerberg, çıkardıkları bu yenilikle kullanıcı taleplerini karşılamaya çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirtti. Bakalım tanışma özelliğinin kullanıcılara ne gibi artısı ve eksisi olacak!

Facebook tanışma uygulaması nedir

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir