Bir Hayal Gerçek Oldu ve Apple Beats Audio’yu Satın Aldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın Beats Electronic ile ilgilenmesi Dr Dre’nin şirkete katılmasından ve firmanın bu kadar popüler olmamasından önceydi. İlk satın alma girişimi ise Steve Jobs tarafından Jimmy Iovine ile 2003 yılında yapılan bir görüşme ile gerçekleşmişti. Bizde bu haberleri sizlere zaman içinde buradan ve buradan vermiştik.

teknik destek

Bu gün gelinen noktada ise Apple şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alımlardan birini gerçekleştirerek Beats Audio’yu 3 milyar dolar karşılığında satın aldı. Bu satın almanın arkasında ise şu detaylar gizli

  • Apple, Beats Elevctronics marka ve logosu için 2,5 milyar dolar
  • Spotify ve Rdio gibi müzik servisleri içinde 500 milyon dolarlık bir satın almaya imza attı.

Toplamda 3 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atan Beats Audio ve Apple’ın gelecek planlarında ise Beats markasının ayın şekilde devam etmesi var. Şirketin kurucusu Jimmy Iovine ve büyük ortağıu Dr Dre’nin de Apple binasında daha fazla zaman geçirecekleri belirtilirken yönetim kuruluna girip girmeyecekleri konusunda şimdilik bir gelişme yok.

IFWT_dre_jimmy

Tüm Beats operasyonunun Apple’ın İnternet Servislerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Eddy Cue’ye bağlanacağının da altını çizelim. Apple’ın Beats markasını satın almasıyla birlikte bu kulaklıklar ile telefonlarını satacağını düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Apple EarPad adını verdiği akılalmaz kulaklıklarını zaten geliştiriyor ve bunlarla ilgili patent antlaşmaları yapıyorken Apple’ın dümdüz bir kulaklık ile yetineceğini sakın düşünmeyin. Peki, siz bu satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir