Bir Kickstarter Projesi Olan ‘Pressy’ Android Telefonlarda Kontrolü Eline Alıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Mobil dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler neticesinde dokunmatik ekranlar hayatımızda hızla yer aldı ve gün geçtikçe telefonlarda tuşlu yapıdan uzaklaşıldığını görüyoruz. Günümüzde akıllı telefonlar sadece arama işlevini yerine getirmiyor; oyun, internet ve kamera gibi ihtiyaçları da karşılıyor. Dokunmatik ekranın buradaki en büyük katkılarından bazıları tüm bu işlemler için daha geniş bir alan sunması ve tek bir dokunuşla birçok işlemi basit şekilde gerçekleştirmesidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kickstarter üzerinden başlatılan ilk günde hedeflenen rakamın üzerine çıkan bir proje dokunmatik ekranlı Android telefonlarda günlük olarak gerçekleştirdiğimiz birçok işlevi daha da basit bir hale getiriyor. Basit bir örnek vermek gerekirse; feneri kullanma gereksinimi duydunuz, bunun için öncelikle telefon kilidini açmanız gerekecek. Hızlı ayarlar menüsünde fener için kısayol atamamışsanız uygulamalar arasında bulmak ve açmak için ortalama 5-7 hamle gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu durum kimi uygulamalar için daha fazla hamle gerektirebilir ve bazen bu işlem 8 saniye kadar sürebilir.

Pressy adlı proje ise günlük hayatta en çok kullandığımız uygulamaları zaman ve çabadan tasarruf ederek basit bir şekilde kullanmamızı sağlıyor. Proje o kadar çok ilgi gördü ki, gerekli olan 40 bin dolar ilk günde toplandı. Proje şu an 300 bin dolara ulaşmak üzere.

Pressy oldukça küçük bir cihaz ve Android telefonumuzda kulaklık girişine takılıyor. Cihazın küçük olması sebebiyle çıkarıldığı zamanlarda kaybolmaması için harici bir yuva da tasarlanmış.

Pressy adlı programlanmış cihazın kulaklık girişine takılması ile telefonda yüklü olan uygulama harekete geçiyor. Söz konusu uygulama farklı müzik kulaklıkları tarafında da destekleniyor ve bu sayede müzik dinlerken dahi kısayollara erişim sağlanabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulamaya günlük en sevdiğiniz ve en sık kullandığınız eylemleri ekleyerek, her defasında tüm bu eylemlere ayrı ayrı erişmek yerine sadece Pressy’e dokunarak (işlevler için farklı basma metotları) tüm bunlara basit şekilde ulaşım sağlanıyor.

Peki bu uygulama ile neler yapılabilir? Anında fotoğraf ya da video çekimi, ses kaydı başlatmak, telefon ayarlarını değiştirmek, el fenerini açma/kapama, sosyal ağlara erişim, bir telefon görüşmesi başlatmak, acil durumlarda mevcut konum gönderme, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına geçiş, tüm çalışan uygulamalara anında erişim ve ekran fotoğrafı alma.

Ekibin projeyi 4 ayda tamamlaması bekleniyor ve cihaz için farklı tasarımlar oluşturulmuş durumda.  Pressy’in fiyatı 17 dolar olacak ancak anahtarlık aksesuarı ile birlikte almak için istediğinizde fiyat 20 dolara yükseliyor. Siyah dışındaki renkler 20 dolar, anahtarlık aksesuarı eklendiğinde ise fiyatın 25 d0larlık bir fiyat karşımıza çıkıyor.

Daha fazla detay için alt bölümde yer alan videoya ve fotoğraflara göz atabilirsiniz.

kr5jPnnSlqY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

media 16667

media 16668

media 16669

media 16670

media 2870

media 16673

ilgili>> Kickstarter

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak