Birden çok telefonda WhatsApp nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Birden çok telefonda WhatsApp nasıl kullanılır sorusu eski dönemlerden beri sorulmakta. 🙂 Yazımız 2022 yılı ile tekrardan güncellendi ve sanırız bu yıl başlıkta yer alanla ilgili bir güncelleme yapıldı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çıkan yenilikler arasında Windows 10 ve Windows 11′ de görüntülü görüşme ve bir çok değişime imza atıldı. Hesabınızı birden çok cihazda kullanmak için gerekli onayı vermenizle birlikte uzun bir süre cihaz onayı olmadan kullanım mümkün. Tabi isteyen telefonundaki WhatsApp ayarlarından bağlı olan cihazların bağlantısını kesecektir.

Gelelim eski haberimizin devamına…

WhatsApp, çoklu telefonda kullanma imkanı sunan yeni bir çalışma ile gündemde. Sızıntıya göre 4 telefonda aynı anda WhatsApp kullanımı mümkün.

Yaşantımızda çok kullandığımız uygulamaların başını çeken WhatsApp için önemli bir gelişme var. Sızıntıları gündeme getiren WABetaInfo tarafından yayınlanan bir bilgiye göre yakında birden çok telefonda WhatsApp kullanımı mümkün olacak.

Çoklu WhatsApp kullanımla ilgili bilgiler

Çoğumuzun beklediği ve bazılarımızın istemediği çoklu cihazda WhatsApp kullanımı test aşamasında olduğu yönünde gelişmeler var. İddiaya göre aynı anda 4 telefonda WhatApp kullanımı olabilecek. Böyle bir yenilik özellikle iş alanlarında büyük kolaylık sağlayabilir. Düşünün birden fazla cihaz taşıyanlara kolaylık sağlayabilir. Bir başka güzel tarafı ise kişilerin sürekli bulundukları iş ve ev ortamlarında yedek olarak bir cihaz tutması olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çok sayıda kullanıcının sorduğu sorulardan biri olan bu habere ek olarak bir başka beklenti ise bir telefonda birden fazla WhatsApp hesabının kullanılması. Bu durum 3. parti uygulamalarla değilde uygulamanın kendi içerisinde yer almasını isteyenler olabiliyor. Belki bununla alakalı da bir çalışma yapılabilir.

Eğer bu bilgi gerçekse bazı sıkıntıları da ön plana çıkarabilir. Yani gizlilik kaygısı. Özel yazışmaların başkaları tarafından ulaşmasına zemin hazırlar gibi bir durum olabiliyor. Şirket bu durumla alakalı ne gibi çalışmalar yapıyor ve yapacak merak ediyoruz.

Şirketin testleri olumlu geçerse bu yıl içerisinde belki kullanıma geçilebilir. Normalde çok sayıda gelişmeyi bu yıl bekliyorduk ama malum Corona her alanı altüst etti.

Birden çok telefonda WhatsApp nasıl kullanılır

Çoklu cihaz kullanımı için:

  • Uygulamanın ayarlarına eklenecek bağlı cihazlar bölümünde tüm cihazlara ulaşacaksınız ve isterseniz telefon kaldırma işlemini yapabileceksiniz.
  • Çoklu cihaz için her cihazda mesajla kod doğrulaması yapılarak bağlanılacak. Uygulama kaldırılana kadar kullanım imkanı sunulacak.

Sorulacak sorulardan biri ise bu cihazlarda hesabı sil yapılabilecek mi? Yani hepsinde sil büyük ihtimal olacak. Şu an için beta kullanımı açılması ama yakındır diye düşünüyoruz. Belki önümüzdeki aylarda bu özellikle karşılaşabiliriz. 

Birden çok telefonda WhatsApp kullanma
Birden çok telefonda WhatsApp nasıl kullanılır

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Artık iki farklı telefonda WhatsApp hesabınızı kullanabileceksiniz.

WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanma geliyor. Son görülme özelliğinin kaldırılmasıyla gündeme gelip kullanıcılarının sosyal medyada ikiye bölünmesine yol açan Whatsapp bir süredir üzerinde çalıştığı birden çok cihazda kullanılabilme özelliğini denemeye başlayacak.

İlk olarak i-Pad’lerde denenecek olan özelliğin zaman içerisinde tüm cihazlara uygulanması gündemde. Şimdilik sadece bir cihazdan giriş yapılabilen Whatsapp hesapları sadece telefona bağlı olması halinde Whatsapp Web üzerinden görüntülenebiliyordu. Kullanıcıların uzun zamandır süren bu talebine Whatsapp kulak vermiş gibi görünüyor.

İlk açıklamalar geldi

WABetaInfo’nun yaptığı açıklamalara göre Whatsapp tarafından görevlendiren bir geliştirici ekibi mevcut sürümler üzerinde çalışmaya başladı bile. Öncelik verilen cihazların IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar olduğu bilinmekte olsa da kısa sürede Android cihazlara da aynı güncellemelerin geleceği tahmin ediliyor.

Şifreleme sistemleri nasıl etkilenecek?

Bilindiği üzere Whatsapp’ın en güçlü olduğu konu güvenlik ve şifreleme sistemleri. Birden fazla cihazda aynı hesabın kullanılması bu güvenlik önlemlerini ihlal eder mi sorusu gündeme gelse de Whatsapp geliştiricileri bu durumun önüne geçmek adına yeni bir güvenlik ve şifreleme sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklamalar mutlaka gelecektir.

Farklı işletim sistemlerinden aynı hesaba giriş mümkün olacak mı?

Cevap evet. Örnek olarak vermek gerekirse bir adet android ve bir adet IOS cihazınızın olması halinde ikisi ile aynı anda aynı hesaba giriş yapabileceksiniz.

WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanabilirsiniz
Çoklu telefonda WhatsApp kullanımına dikkat

Haber önerilerimiz arasında WhatsApp çoklu cihaz nasıl bağlanılır içeriğine de bakılmasını öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir