Birden Fazla Veri Kaynağına Göre, iOS 7 İndirme Oranları iOS 6’ya Göre Daha Yüksek!

blank

Bir mobil analitik firması olan Mixpanel’in yayınladığın bilgilere göre, şimdiden aktif iOS cihazlarının %36’sı iOS 7 kullanıyor.

teknik destek

Apple şimdiye kadar yeni işletim sistemi güncellemelerinin hızlı dağılım ve kabul oranlarını, mobil işletim sistemleri iOS’un en önemli güçlerinden biri olarak göstermiş ve yeni API’lerle iCloud ve Pasbook gibi özellikleri ürünlerine ekleyen geliştiricilerin çok daha büyük bir piyasaya ulaşabileceğini söylemişti.

Karşılaştırma amaçlı bakacak olursak, reklam ağı Chitika şu anda iOS 7 indirme oranlarını sadece %18 olarak gösteriyor. Bu veriye baktığımızda iOS güncelleme oranlarını hesaplama yöntemlerinde varolan yüksek çeşitliliği görüyoruz. iOS 6’nın yayınlanmasından sonra, Chitika iOS 6 indirme oranlarını 24 saat içinde %15 olarak belirlemişti. iOS 5’in %20’ye ulaşması 5 gün sürmüştü. Yani Chitika oranları içerisinde incelediğimizde de iOS 7’nin iOS 6’dan daha hızlı olduğunu görüyoruz.

ios7trend

chitika

Konuyla ilgili ilginç bir bilgi verecek olursak; iOS 5, OTA güncellemeleri getirerek kullanıcıların cihazlarını bilgisayara takmadan direkt iOS üzerinden güncelleyebilmelerini sağlamaya başlamıştı. Bu sebeple iOS 6 ve iOS 7 güncellemelerini gerçekleştirmek kullanıcılar açısından çok daha kolay olduğundan, sayıların iOS 4’ten 5’e geçişte görülenden genel olarak çok daha yüksek olduğunu görünce pek de şaşkınlık yaşamıyoruz.

Kaynak: Mac Rumors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!