HTC’de 2013 Yılı Birinci Çeyreğinde Elde Edilen Kâr Oranı Beklentilerin Oldukça Altında

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013 yılında yeni bir strateji geliştirerek pazarlama ve reklam giderlerine daha fazla pay ayıracağını bildiren HTC, amiral gemisi olarak adlandırılan One modelinin tedarik noktasında yaşanan sıkıntılara takılmasıyla, yeni yılın ilk çeyreğinde umduğunu gelir miktarını yakalayamadı. Şirket birinci çeyrekte 2.8 milyon dolar net kâr elde etmiş olsa da, 2012 birinci çeyrekle kıyaslandığında kâr oranın %98 civarında bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Andronova

Özellikle 2010 yılı içerisinde gerçekleştirilen başarıdan bir hayli uzak olan Tayvanlı üreticinin One modeli ile tekrar o dönemi yakalama istediği, telefonun ultrapiksel sensörde yaşadığı sıkıntılar sebebiyle sekteye uğradı. Mart başında birçok ülkede raflardaki yerini alması beklenen telefonun şu ana kadar İngiltere, Almanya ve Tayvan’da sınırlı sayıda satışa sunulduğu rapor ediliyor. Kamera modülünde oluşan sıkıntının giderilmesiyle telefonun nisan sonuna kadar Amerika, Avrupa ve Avustralya’da satışa başlayacağı belirtiliyor. Bir aydan fazla yaşanan gecikmenin gelir noktasında şirketi bir hayli etkilediği ortaya çıkan rakamlardan anlaşılmaktadır.

Baktığımız zaman üst seviye akıllı telefonlarda zamanlama önemli bir unsuru oluşturmaktadır. Telefonların raflardaki yerlerini almaları sürecinde oluşan gecikme şirketlere ciddi zararlar oluşturmasının yanında, kullanıcıların rakip telefonlara yönelmesine olanak sağlamakta. HTC One’ın satışa sunulmasıyla yılın ikinci çeyreğinde daha iyimser tablolar elde edilecektir. Ancak telefonun karşısında oldukça iddialı modellerin olduğunu hatırlatalım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.