Bitcoin iki faktörlü kimlik doğrulama iki aşamalı doğrulama nedir? Hesabım çalındı!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bitcoin’ de iki faktörlü kimlik doğrulamasını yani iki aşamalı doğrulama nasıl kapatılır? Açma kapatma ayarları. Two Factor Authentication ve Google Authenticator nedir ne işe yarar? Şifremi unuttum kırma…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bitcoin, dünya genelinde hızla büyüyen sanap para yani sanal madencilik olarak adlandırılan ama henüz Türkiye’ de bir adı olmayan yatırım aracı.

Bitcoin’ ın bazı ülkelerde para olarak kullanılması yani alışveriş yapılabilmesi ve Amerikan’ ın tanıması ile bu büyümeyi hızlandırdı. Türkiye’ de yeni yayınlanan haberlere göre tanıma yoluna gidebilir. Hatta Bitcoin vergilendirme adına çalışmalara başlanmış.

Bitcoin şifremi unuttum ya da Bitcoin hesabım çalındı

Bitcoin’ de nasıl güvenliğinizi sağlıyorsunuz? Bitcoin güvenlik ayarları nasıl yapılır? Bitcoin şifremi unuttum seçenekleri için güvenlik seçenekleri şart!

Bitcoin hesabınızı sürekli kullanıyorsanız. Yani yatırım yapıyorsanız bu hesabınızın güvenliğini sağlamanız gerekiyor. Bitcoin hesabınıza Windows ve Mac bilgisayardan ya da cep telefonu üzerinden giriş yaparken bir güvenliğe sahip misiniz? Bilgisayara veya telefona virüs bulaşmış olabilir mi?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İşte yukarıdaki sorun için önemli adımlar atmanız gerekiyor. Hesabınıza sürekli giriş yaptığınız bilgisayar ve mobil cihazları farklı bir işte ya da eğlence de kullanıyorsanız dikkat etmeniz gerek önemli hususlar var. Virüs bulaştığı zaman hesabınız çalınabilir. Hesabım çalındı başvurusu yapmaya çalışsanız nafile. Nedeni destek dönüşleri çok zaman alıyor. Bu durum özellikle yurtdışı siteleri için geçerli.

Bitcoin hesabına giriş yaptığınız cihazları farklı amaçlarda kullanmayınız. Ya da güvenliğinden emin olunuz. Ücretli sağlam virüs programları ve keylogger gibi zararlı yazılımları önleyici program da kullanınız.

Bitcoin şifremi unuttum ya da Bitcoin hesabım çalındı

Bitcoin güvenlik ayarları

  • Bitcoin güvenlik ayarlarını yapınız. Kişisel bilgilerinizi kullanınız. Telefon ekleyiniz.
  • Bitcoin hesabınıza girerken SMS ile doğrulamayı kullanınız.
  • Bitcoin hesabına girerken farklı ip girişlerinde e-posta onayını açınız.
  • Bitcoin girişleri için IP tanımlaması yapabilirsiniz. Yani IP beyaz liste özelliği.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama yani iki aşamalı doğrulama yöntemini açınız.
  • Google Authenticator özelliği varsa kullanınız. Google Authenticator için Android ve iOS iPhone uygulaması mevcut.

Bitcoin iki faktörlü kimlik doğrulama iki aşamalı doğrulama nedir? Hesabım çalındı!çalınan hesabı geri almahesabım hacklendi

Bitcoin hesabım çalındı ve çalınan hesabı geri alma gibi durumlar için Bitcoin müşteri hizmetleri, Bitcoin destek hattı, Bitcoin telefon numarası veya Bitcoin çağrı merkezi bulunmuyor. Bazı Bitcoin sitelerinin iletişim olarak e-posta ve destek sayfası bulunuyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak