Bitcoin ve altcoin düşüşleri ne zaman bitecek

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

BTC' de görülen hızlı yükseliş yerini hızlı düşüşe bıraktı. Bundan etkilenen çok sayıda kripto paralarda büyük düşüşler yaşandı. Peki düşüşler ne zaman son bulacak?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Corona ile kripto paralar ön plana çıktı ve dijital para hızla hayatımıza girebilir. Bu konu için bazı ülkelerde çalışmalar yapıldığı biliniyordu ve virüs bahane edilerek yeni bir sisteme geçiş provaları yapılmaya başlanıyor diyebiliriz. Dolar’ ın hızla değersiz hale geleceği haberlerini uzun zamandır duymaktayız. Karşılıksız basılan dolarlar bir gün ABD’ yi çıkmaza sokacağı biliniyor ve buna yönelik çözümler üretiliyor. Dijital dolar hayatımıza girebilir. 

Son zamanlarda hızlı yükselen Bitcoin ve bazı altcoin’ ler 2-3 gündür hızlı bir düşüş sergiledi. Buna bahane olarak atılan Amerikan yönetimli tweet’ ler öne sürüldü. Söylentilere göre bu bir plandı ve aşırı yükselen kripto paraların karları alınması gerekiyordu. Bir nevi silkeleme diyebiliriz. 

Analizlere göre Bitcoin’ in 14000 dolar sınırına gelebileceği yönünde. Yani dip seviyesi burası ama gelmeyebilirde. 17000 Dolara gelmesi ve altına inmesiyle hemen hemen tüm altcoin’ ler aşağıya geldi. Örnek Ripple bunlardan biri. XPR, Bitcoin harekerlerinden etkilendiği uzun zamandır gözlenmekte. Çıkınca çıkan nadir kriptolardan biridir.

Düşüşler ne zamana kadar devam edecek?

Net olmasa da beklenti gelecek ay içerisinde normal bir hale geleceği yönünde. Örnek XRP’ in Spark Airdrop Token açıklamasının etkisi. 12 Aralık’ ta her bir XRP için bir Token verilecek haberi ile büyük bir yükselişe girmişti. Genelde görülen düşüş gelecek aya kadar devam edebilir söylentisi var ama XRP için erken düzelme gelebilir. Önemli başka bir gelişme ise bu alanda önemli kararlar alınacağı ve Şubat Mart aylarında önemli bir yükseliş bekleneceği yönünde.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Uyarı olarak köklü ve bir dayanağı olmayan sanal paraların ani çıkışları belli bir zaman kazandırırken sonradan girenlerin elinde patlayabiliyor. 

Bitcoin ve altcoin düşüşleri ne zaman bitecek


Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 21:13

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir