BlackBerry Artık Sadece Yazılım Firması Mı Olacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Akıllı telefon pazarındaki payı %5’in altına düşen BlackBerry’nin CEO’su John Chen, firmanın ileriye yönelik planlarından bahsetti. Geçtiğimiz hafta Morgan Stanley tarafından yayınlanan inanılmaz rapora göre, BlackBerry bu çeyrekte şuana kadar sadece 8000 adet BlackBerry Passport ve BlackBerry Classic modellerinden satabildi.

Rapor sonuçlarına göre, BlackBerry’nin 2016 yılında 2-3 milyon emektar BlackBerry cihazlarından satması gerekiyor. Son çeyrekte geçtiğimiz yıla göre %33 daha az oranla 793 milyon dolarlık gelir elde eden BlackBerry, bu düşüş trendini tersine çevirmek için güvenli mesajlaşma uygulamalarına ağırlık vererek, korumalı ve şifrelenmiş sohbet isteyen Apple, Android ve Windows Phone cihazlarını kullanan kullanıcılara kendini gösterdi.

BlackBerry’nin yazılımları öyle popüler oldu ki, John Chen’in söylediğine göre BlackBerry, sadece yazılımlarıyla 2016 yılında 500 milyon dolarlı kazanç elde edebilir. Bu bir önceki yıla göre iki katı daha fazla gelir anlamına geliyor.

Bu gelişmeler sonrası BlackBerry yazılım firması mı olacak sorusu akıllara geliyor. Samsung ve IBM ile güvenlik konusunda işbirliği yapan BlackBerry, güvenli iletişim alanında önde gelen firmalardan ve bunu geçtiğimiz yıl satın aldığı SecuTablet firmasıyla ileriye taşımayı hedefliyor.

Görünen tabloda, BlackBerry’nin başka üreticilerin cihazları için güvenli yazılım geliştirmeye odaklandığı söylenebilir. Eğer siz BlackBerry hayranıysanız ve akıllı tefenlarını seviyorsanız, ileriye yönelik sizin için bu gelişmelerin kötü bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir