Blackberry Google, Samsung ve Diğer Büyük Şirketlerle

Blackberry Google, Samsung ve Diğer Büyük Şirketlerle Potansiyel Satış İşlemi İçin Konuşma Halinde!

Andronova

Eylül ayında Blackberry, Kanadalı Fairfax Financial şirketinden 4.7 milyar Dolar’lık bir satış teklifi almıştı; fakat görünene göre Blackberry, hala diğer şirketlerle gerçekleşebilecek olası anlaşmaların peşinde – ve Google da bunların arasında olabilir. Reuters’ın haberine göre, Blackberry içlerinde arama devi Google, Intel, LG, Samsung ve Cisco’nun da bulunduğu sayılı teknoloji şirketlerine, kendilerinin satış işlemine dair ilgileri olup olmadığını sordu. Bu sorunun cevabını bu şirketlerden önümüzdeki hafta içerisinde bekliyorlar; fakat şu an için bunlardan hangisinin – hatta hiçbirinin teklif yapmaması ihtimali de mevcut – Blackberry’ye bir teklifle gideceği belli değil. Ayrıca olası tekliflerin şirketin tamamı için mi yoksa sadece belirli bir kısmı için mi yapılacağı da bilinmiyor.

Blackberry Google

Şirketin ticari akıllı telefon alanındaki başarısızlığına rağmen (Hatırlarsanız geçtiğimiz ay BlackBerry piyasadan tamamıyla çekildiğini duyurdu.), BlackBerry’nin patentleri ve şebeke ürünleri, potansiyel alıcılar için oldukça ilgi çekici denilebilir. Şirketin bu satış kararı hiçbir şekilde sürpriz olarak görülmüyor. Geçtiğimiz ay yapılan haberlerde, BlackBerry yönetim kurulunun şirketi Kasım ayı civarına kadar olan kısa bir süre içerisinde satmayı umut ettiği söylenmişti. Firmanın yakın zamanda duyurduğu 4.500 kişilik işten çıkarma da hesaba katılınca, mümkün olan en kısa sürede bir alıcı bulunması baskısının gittikçe arttığını söylersek hata etmeyiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.