BlackBerry Messenger, Android için Beta Aşamasında Test Edilmeye Başlandı, Kısa Süre İçerisinde Play Store’daki Yerini Alabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

BlackBerry platformunun popüler mesajlaşma uygulaması Blackberry Messenger’ın Android platformunda yer alacağına dair açıklama mayıs ayında düzenlenen “BlackBerry Live” etkinliğinde bizzat şirket CEO’SU Thorsten Heins tarafından yapılmıştı. CEO, günlük kullanıcı sayısı milyonlara ulaşan mesajlaşma uygulamasının yaz döneminde Android kullanıcılarına sunulacağını bildirmişti.

teknik destek

Açıklama üzerinden iki buçuk aylık bir süre geçti ve mesajlaşma uygulamasının özel bazı kullanıcılar tarafından test edildiği bildirildi. Android tarafında kimi uygulamaların Play Store’da yer almadan önce belirlenen gruplar tarafından test edilmesi dönem dönem başvurulan bir gelişme.

Android 4.0 ve üzeri cihazlar tarafından desteklenecek uygulama ilk aşamada, BlackBerry platformunu için sunduğu yeteneklerin tümünü sergilemeyecek. Android tarafındaki kullanıcılar ilk olarak mesajlaşma ve grup sohbet özelliğinden faydalanacak.

Ağustos ayı içerisinde Play Store’daki yerini alması beklenen uygulama kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. Uygulamaya dair yaşanan bir diğer gelişme ise; BlackBerry’nin popüler mesajlaşma uygulamasını Android tarafında kimi üreticilerin telefonlarında ön yüklü olması için uğraş veriyor. Bu yönde yapılan çalışmalar ne yönde ilerliyor henüz net bir gelişme yok ancak, HTC, LG, ZTE ve Sony gibi Android’in etkili isimlerinde uygulamanın ön yüklü olarak yer alması için görüşmeler yapıldığına dair detaylar şirket COO’su Kristian Tear tarafından haziran başında bildirilmişti.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!