BlackBerry Messenger, Android Platformuna Geliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dün gerçekleşen “BlackBerry Live” etkinliğinde QWERTY klavyeli Q5 modelinin resmi duyursunu gerçekleştiren BlackBerry, etkinlik kapsamında bazı önemli açıklamalarda da bulundu. Bunların arasında en dikkat çekeni ise popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger’ın (BBM) yaz döneminde ücretsiz olarak Android platformunda yer alacak olmasıdır.

Andronova

Etkinlik kapsamında konuşan şirket CEO’su Thorsten Heins, BBM şu an için günlük 60 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanıldığını belirtti. Söz konusu rakam mesajlaşma uygulamasının Android ve iOS platformunda yer bulmasıyla kat kat artacaktır.

Uygulamada ilk olarak mesajlaşma ve gruplar yer bulacak. Diğer kanallar ise ilerleyen dönemlerde uygulamaya eklenecek. BBM her zaman BlackBerry deneyiminin ayrılmaz bir parçası oluştur. BBM her zaman kişisel bilgileri değerli kılarak gizlilik noktasında bir güven sağlamıştır. Uygulama bu sebeple gerek bireysel ve gerek kurumsal açıdan ilgi çekici bir hizmet olmuştur. Ancak günümüzdeki mesajlaşma uygulamalarında çapraz platform desteğinin sunulması, kullanıcıların söz konusu uygulamaları tercih etmesinde etkin rol oynuyor.

BBM uygulaması, Android 4.0 ve iOS 6 üzerindeki cihazlarda ücretsiz olarak hizmet sunacak.

kaynak: AndroidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın