BlackBerry Messenger, Bas Konuş ve Gerçek Zamanlı Yer Paylaşımı Özelliği Sunuyor!

media 15910

Geçtiğimiz günlerde rekor zarar açıklayan BlackBerry için 2013 yılında geriye dönüp baktığımızda olumlu gelişen ya da şirketin yüzünü güldüren tek gelişmenin BlackBerry Messenger uygulamasının göstermiş olduğu başarıyı gösterebilir. Uzun bir süredir BlackBerry kullanıcılarının hizmetinde olan mesajlaşma uygulaması BlackBerry markalı telefon kullanmayı özel kılan uygulamaların başında geliyor.

teknik destek

BBM geçtiğimiz haftalarda sancılı bir süreç sonrası Android ve iOS kullanıcılarına sunulmuştu. Uygulamanın popüler mobil platformlarda yer almasıyla daha fazla kullanıcıya ulaşmasının önü açıldı ve nitekim de bu şekilde oldu. Kısa süre içerisinde on milyonlarca kullanıcı BBM uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli cihazlarında kullanmaya başladı.

Kanada merkezli üretici Android ve iOS platformuna sunduğu mesajlaşma uygulamasını daha işlev hale getirme çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan ise BlackBerry 10 platformunda Messenger uygulamasına yeni özellikler getiriyor.

Henüz beta aşamasında olan BBM’in yeni sürümünde kullanıcılara sunulan yeniliklerin başında bas konuş özelliği geliyor. Kayıt düğmesine basılı  tutarak notu kaydetmek yeterli olacaktır. Bu özellik sayesinde sesli mesajlar anlık olarak bir diğer kullanıcıya iletilecek. Beta seviyesinde olan BlackBerry Messenger uygulamasında dikkat çeken bir diğer yenilik ise Glympse özelliğidir.

Glympse ,anlık olarak harita üzerinde nerede olduğunuzu paylaşmaya yarayan bir özellik. Bu sayede BBM kullanan arkadaşlarımızı Glympse özelliği sayesinde nerede olduğunu görebiliyor ve bulunduğunuz yeri yine dostlarınızın anlık olarak görebilmesini sağlayabiliyoruz. Bu özellik ayrıca adres bulma noktasında da BlackBerry Messenger kullanıcıların işini bir hayli basitleştirecektir.

Her iki özelliğin nasıl çalıştığını görmek için youtube videosuna göz atabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın