BlackBerry Messenger Bazı Android Telefonlarda Önceden Yüklü Olacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ocak ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilen BB10 işletim sistemi ve sistemi bünyesinde tbarındıran Z10 ile Q10 modellerinin tanıtımı sonrası eski muhafazakar yapısından sıyrılan BlackBerry, ilk olarak Android uygulamaların sisteme daha kolay port edileceğini bildirmişti. Kısa süre önce de popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger’ın Android ve iOS platformunda yer alacağını bildiren Kanada merkezli şirketin görünüşe bakılırsa daha büyük hedefleri var.

teknik destek

BlackBerry’nin yeni stratejisinde BBM uygulamasını Android platformunda devamlı kılma isteği var. Apple’ın iMessage ve Samsung’un da Chaton uygulamalarının olması sebebiyle söz konusu iki üreticinin telefonlarında mesajlaşma uygulamasının ön yüklü gelmesi düşünülmüyor ancak; HTC, LG, ZTE ve Sony gibi Android’in etkili isimlerinde uygulamanın ön yüklü olarak yer alması için görüşmeler yapıldığına dair detaylar şirket COO’su Kristian Tear tarafından bildirildi.

BlackBerry Messenger’ın son dönemde popülerliğinde düşüş yaşansa da, günlük 51 milyon, aylık ise 60 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmakta. Uygulamanın Android ve ios platformlarında yer almasıyla en popüler mesajlaşma uygulaması olacağı ön görülüyor.

Android ve iOS kullanıcıları ilk süreçte BlackBerry Messenger uygulamasından tam manasıyla yararlanamayacak. Mesajlaşma, grup sohbetleri ve sesli not desteği sunulacak ancak sesli ve video aramalar ile ekran paylaşım desteği ise yıl sonuna doğru eklenecek.  Uygulamanın 27 Haziran’da Android ve iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağını hatırlatalım.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın