BlackBerry Messenger Bekleme Listesini Alt Etmek!

blank

BlackBerry Messenger uygulamasını İOS ve Android Platformunda yayınladı. Tüm platformlarda çalışması planlanan programın yakın zamanda Windows Phone işletim sistemine de gelmesi bekleniyor. Uygulama açılır açılmaz büyük bir trafik ile karşı karşıya kalan BlackBerry kendi çapında bir çözüm bularak bir bekleme listesi oluşturmuş. Yani mesajlar belli bir sırayla kullanıcılara gönderiliyor. Daha emekleme aşamasında olan bir uygulama olan BlackBerry Messenger daha ilk günden sıkıntıları ile geldi diyebiliriz.

CNET’in bulduğu bir çözüm ise yüreklere su serper nitelikte olmasa da işe yaradığı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Yapmanız gereken şey çok basit. Önce uygulamayı  iTunes yoluyla telefonumuza kuruyoruz. Daha sonra programı açıp email girme ekranına geliyoruz. Burada email yazmamızı istenen yere email adresimizi yazdıktan sonra programı zorla kapatıyoruz. Bununu için Home tuşuna iki kez tıklayarak programı yukarı doğru kaydırıyor ve sistemden atıyoruz. Tekrar programa girerek hesabımızı oluşturuyoruz. Bu noktada BlackBerry telefonumuza bir Pin gönderiyor. Bu Pin ile bekleme olmaksızın mesajlaşma yapabiliyoruz. Kendi deneme imkanımın olmadığı bu işlemin kesin bir çözüm olmadığını da hatırlatmakta fayda var.

BlackBerry yaptığı bu programda bu hatalara devam ettiği sürece insanlar kullandıkları mesajlaşma programını asla terk etmeyecektir. Teknolojinin böylesine geliştiği bir ortamda hala eskiden kalma program ön belleğini yanıltmak için yapılan kısa yolların kullanılmaya çalışılması oldukça trajikomik değil mi? İOS kullanan ve ücretli Messenger uygulamarına para vermek istemeyenler için farklı bir kullanıcı deneyimi sunan BlackBerry Messenger uygulamasını kullanmayı düşünüyor musunuz?

BBM_signup_610x426

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!