Blackberry Sıradışı Tasarımlı Yeni Telefonlar Üretecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçen ay tanıttığı Blackberry Passport ile dikkatleri üzerine çeken Blackberry sıra dışı tasarımlarına devam edeceğini açıkladı. Yıllarca tam klavyeli modelleri ile diğer cep telefonlarından ayrılan firma, dokunmatik ekranlı telefonların yaygınlaşması ile rekabetten oldukça geri kalmıştı. Hatta bir ara Nokia gibi satılması gündeme gelen firma, öncelikle işletim sistemini yenileyerek dokunmaya uyumlu Blackberry 10 işletim sistemini geliştirdi. Bu işletim sistemini Blackberry Z10 ‘da kullanan firmanın hem tasarımı hem de ara yüzü  oldukça beğenilmişti. Hiç bir tuşa gereksinim duymadan tamamen el hareketleri destekleyen, sezgisel bir işletim sistemi olan Blackberry 10 sayesinde firma toparlanma işaretleri gösterdi. Arkadan gelen modeller ile toparlanma sürecine giren firma, satış kararından da vazgeçerek yatırımcılarına umut dağıttı.

teknik destek

Bu sene içinde ise, oldukça sıradışı bir tasarımı ortaya koyan Blackberry, kare ekranlı Passport modeli ile dikkatleri üzerine çekti. Hem tam kare dokunmatik ekranı hem de klavyesi bulunan telefon, Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM ve 4.5 inç 140×1440 ekranı ile üst düzey donanım kullanması da telefona olan talebi arttırdı. Firma Passport’un sıra dışı tasarımıyla da yetinmedi ve Porsche Design P’9983‘ü de tanıttı. Daha mütevazi bir donanım sunan P’9983, sektöre farklı dizaynı ile damga vurmayı planlıyor.

Blackberry’in mobil cihazlar departmanı müdürü Ron Louks’un Reutersla yaptığı söyleşide belirttiğine göre, Blackberry sektörün geneline göre farklı olan tasarımlarını sürdürmeyi planlıyor. Yaptığı açıklamada :

“Tasarım yaparken var olan sınırları zorlamak istiyoruz, ve insanlar cihazlarımızı eline alınca şaşırmalarını sağlamaya çalışıyoruz.”

Önümüzdeki senelerde de, her sene için en az 1 tane sıra dışı tasarıma sahip bir telefon üretmeyi planladıklarını söyleyen Ron Louks, bu sene bitmeden bir tane daha ilginç tasarımlı telefon üreteceklerini açıkladı. Telefon ve tasarımı hakkında hiç bir bilgi vermese de, mobil operatörlere gönderilen örneğin oldukça beğenildiğini belirtti. Siz Blackberry’in tasarımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

bb-passport_1

Kaynak: Reuters

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!