BlackBerry Z10 internet ayarları nasıl yapılır

blank

BlackBerry telefonda internet ayarları nasıl yapılır? BlackBerry Z10 model telefonlarda cep telefonu hattında bulunan internet paketlerini kullanabilmek için APN ayarları.

teknik destek

BlackBerry cep telefonda Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone internet ayarları!

BlackBerry markası adı çok fazla duyduğumuz bir marka değildir. Fakat BlackBerry eskiden beri kaliteli mobil cihazlar üretmektedir. BlackBerry kendine özgü bir yazılım barındırdığından dolayı telefon içerisinde bazı ayarları bulmak biraz kullanıcıları zorlamaktadır. Bundan dolayı bu haberimizde BlackBerry Z10 modeline ait internet ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Burada internet ayarı derken wifiden kullandığınız interneti değil cep telefonu hattınızda yüklü olan internet paketlerini kullanabilmek için APN ayarlarının nasıl yapılacağını yayınlayacağız. Aşağıdaki başlık altında BlackBerry Z10 internet ayarlarını resimli olarak bulabilirsiniz.

BlackBerry internet ayarları

BlackBerry Z10 modelinde ana ekran görüntüsü aşağıdaki rsimde göründüğü gibidir. Bu ekranda telefom içerisinde yer alan bütün uygulamaları görmekteyiz.Yapmanız gereken telefonda var olan ayarları yapabileceğiniz ayarlar bölümüne girmektir. Bunun için ana ekranda yer alan ve çark seklinde simgesi bulunan kırmızı kutucuk içerisine aldığımız şekle tıklayınız.

BlackBerry internet ayarları
BlackBerry Z10 internet ayarları nasıl yapılır

Açılan ayarlar bölümünde telefon içerisinde yapabileceğiniz değişiklikler bulunmaktadır. Buradan APN ayarlarını yapabileceğiniz “Ağ Bağlantıları” yazısına tıklayınız. Bu bölümde sadece APN mobil şebeke internet ayarlarınızı değil ayrıca Wi-Fi ayarlarınızı ve Bluetooth ayarlarınızıda yapabilirsiniz.

BlackBerry internet ayarları nasıl yapılır
BlackBerry internet ayarları

Açılan ekranda bir çok ağ bağlantı simgeleri bulunacaktır. Fakat mobil şebeke ağ ayarını yapabilmek için en başta yer alan altında kullandığınız cep telefonu firmasının adı yazılan Mobil Şebeke yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisinde yer almaktadır.

BlackBerry Z10 internet ayarları nasıl yapılır
BlackBerry bağlantı ayarları

Açılan ekranda mobil şebeke yazısının karşısında yer alan seçeneği aktif hale getiriniz. Ardından sayfanın altında yer alan APN yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içerisine aldığımız APN yazısına tıklayınız. 

BlackBerry Z10 internet ayarları
BlackBerry Z10 şebeke ayarları

Açılan ekranda APN ayarları karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda Erişim noktası adı yani APN bölümüne internet yazınız. Kullanıcı adı ve parola bölümlerini boş bırakınız. Bu işlemlerin ardından yaptığınız APN ayarlarının telefonda aktif olabilmesi için sağ üst köşede yer alan kaydet tuşuna basınız.

internet ayarları nasıl yapılır
İnternet apn yapılandırması
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!