BlackBerry, Z3 ve Q20 Akıllı Telefonları Resmen Duyurdu!

Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz hafta basın görselleri yayınlanan BlackBerry Z3, Mobil Dünya Kongresi kapsamında resmiyet kazandı. Cihaz üretimi noktasında Foxconn ile beş yılı kapsayacak bir anlaşma imzalayan ve bu süreçte akıllı telefon üretimini Foxconn ile gerçekleştirecek BlackBerry , söz konusu ortaklığını ilk meyveleri olan BlackBerry Z3 ve BlackBerry Q20’yi akıllı telefon modelleriyle giriş seviyesini hedefliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak BlackBerry Z3’ten başlayacak olursak; telefonda 5-inç boyutunda qHD 960x540p çözünürlüklü bir ekran yer alıyor. BlackBerry 10 işletim sistemiyle çalışacak telefonun güç birimini 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemciden alacak telefonda ayrıca Adreno 305 grafik yongası yer alıyor.

1.5GB RAM, 8GB dahili depolama, microSD kart desteği, 5MP arka kamera, yerleşik FM radyo ve 2.650mAh kapasiteli pil BlackBerry Z3′ün öne çıkan diğer özellikleri şeklinde sıralanıyor. BlackBerru Z3 ilk olarak nisan ayı içerisinde Endonezya’da 200$ etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

BlackBerry Q20 ise BlackBerry ile özdeşleşen QWERTY klavye tasarımını giriş seviyesinde sürdüren bir model. 3.5-inç boyutunda bir ekrana sahip akıllı telefonun sahip olduğu donanıma ait detaylar Kanada merkezli üretici tarafından ayrıntılı bir şekilde listelenmiş değil. Yılın ikinci yarısında satışa sunulması beklenen telefon hakkında daha fazla detayın ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

new-blackberry-z3 (1)

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir