BlackBerry’den Android M Tabanlı Yeni Model: BlackBerry Venice!

media 13074

BlackBerry, MWC etkinliği sırasında Venice isimli yeni modeliyle ilgili bazı bilgileri paylaşmış ancak ayrıntılar hakkında detaylar verilmemişti ve ayrıca bu konuda sizlerle burada bir yazı paylaşmıştık. Bugünlerde ise cihazla ilgili yeni haberler gelmeye başladı.

Andronova

Gelen bilgilere göre, BlackBerry Venice modeli Android M tabanlı olacak şekilde gelecek. Ayrıca BlackBerry’nin kendi işletim sistemi olan Blackberry OS10 sürümünün de olacağı söyleniyor.

İnternete sızdırılan yeni görüntüler telefonun iki yana kıvrımlı bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. BlackBerry Venice henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da, şu ana kadar internete sızdırılan bilgiler sayesinde telefonun hangi donanımsal özelliklere sahip olacağı ortaya çıktı.

image

Cihazın 5.4 inç ve kavisli kenarlara sahip 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde QHD ekran, 64-bit 6 çekirdekli Snapdragon 808 SoC işlemci, 1.8GHz hızında CPU ve Adreno 418 GPU 32 / 64 GB alternatiflerine sahip dahili hafıza ve 3 GB RAM bulunacak. Kameralar ise arka kısmı 18 MP ve ön kısmı 5 MP çözünürlüğünde olacağı anlaşılıyor. Ayrıca güçlü bir bataryaya yer verileceği söyleniyor.

BlackBerry, Android M işletim sistemine sahip yeni modeli BlackBerry Venice’i Kasım ayında satışa sunmaya hazırlanıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın