Blackberry’nin Yükselişi?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Blackberry‘nin açıklamasına göre içinde bulunduğumuz mali yıl sonunda (senede 2 kez hesaplanıyor, bu ikinci dönem rakamı) Blackberry yaklaşık 2.4 milyon telefon sattı. Ayrıca Blackberry’nin açıkladığı rakamlara göre aylık aktif BBM kullanıcı sayısı 91 milyona ulaştı.(Bir önceki mali dönemde yani ilk altı aylık rakamlara göre 85 milyon BBM kullanıcısı vardı, bu da 6 ay içinde yaklaşık 6 milyon yeni kullanıcı demek)

Blackberry’nin rakamları, finansal olarak 207milyon Dolar net zarar gösteriyor fakat bir önceki dönemdeki 965milyon Dolarlık net zarara göre bu da ciddi bir ilerleme sayılabilir.

Son olarak Blackberry CEO’su John Chen Blackberry Passport modelinin duyurulmasının ardından 2 gün için 200.000 siparişi geçtiğini söyledi. Bu rakamlar Blackberry’nin son dönem performansını düşündüğümüzde gayet başarılı gözüküyor. Bakalım Blackberry Classic modeliyle de bu rakamların üzerine geçebilecekler mi?

Sizce Blackberry’nin yeniden büyükler liginde oynama şansı var mı? Düşüncelerinizi paylaşmanız bizleri sevindirir.

Kaynak: Phonedog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir