Bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı?

blank

Kablolu kulaklık mı Bluetooth kulaklık mı almalıyım? Bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı kullanılmalı ya da kullanmalıyım sorusunun cevabını sizin için yanıtladık.

Kişilerin kullanım şekline göre farklı kulaklıklar bulunuyor. Bu nedenle bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı sorusu da kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Genel olarak kablolu kulaklıkların ses kalitesinin daha iyi olduğu, kullanımının basit olduğu ve şarj etme durumunun olmadığı görülüyor. Kablosuz kulaklıkların ise pek çok alanda kullanım kolaylığı sağladığı ortaya çıkıyor.

Kimler kablolu kulaklık kullanmalı?

Hareketli işlerde çalışmayanlar için kablolu kulaklıklar daha uygun görülüyor. Müzikleri ayrıntılı şekilde dinlemek ve nüansları duymak isteyenler için de kablolu kulaklıklar avantajlı olabiliyor. Kablolu kulaklıkların ses kalitesi ve aralığının yüksek olması nedeni ile duyma zorluğu çeken kişilerin de bu tür kulaklıkları kullanması gerekiyor.

Telefonla çok temas halinde olanlar kablolu kulaklık tercih edebilir. Tabi önerimimiz konuşma esnasında telefon elinizde yani temas halinde olmamanız.  

Kimler kablosuz kulaklık kullanmalı?

Kablosuz kulaklıklar daha çok spor yapan kişiler tarafından tercih ediliyor. Sürekli hareket halinde olan ve gezen kişiler için de kablosuz kulaklıklar kolaylık sağlıyor. Ayrıca oyun oynayan kişilerin oyundan daha çok keyif alması için kablosuz kulaklıklar da ön plana çıkıyor. Bu sayede kişiler oyun oynadıkları bilgisayar ekranına ya da televizyona yakın oturmak zorunda kalmıyor. Bu tür durumlarda kablosuz kulaklıklar kişilere kolay hareket alanı sağlıyor. Fakat kablosuz kulaklıklarda ses kalitesinin düşmemesi için ekrana yakın oturmak gerekiyor. Aksi takdirde ses kalitesi düşebiliyor. Kablosuz kulaklıklar alınmadan önce telefona uyumlu olup olmadığının da mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor.

Bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı?

Bluetooth kulaklık mı kablolu kulaklık mı kullanmalıyım?

Kablolu kulaklık mı bluetooth kulaklık mı almalıyım? Radyasyon dikkate alındığında kablolu kulaklık daha az radyasyona maruz bırakıyor. Ama kullanıma göre değişiyor, yani tam tersi olabiliyor. Bluetooth kulaklık mı kullanmalı veya kablolu kulaklık mı kullanılmalı sorusunun net cevabı aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

  • Aşırı telefon görüşmeleriniz varsa ve telefonla temas halinde iseniz kablolu.
  • Aşırı görüşme yapıyorsanız ve telefonla pek temasınız yoksa bluetooth tercih edilebilir. Tabi telefonla belli bir mesafe uzakta olmanız önerilir. Çünkü hem telefonun radyasyonu hem de az da olsa bluetooth’ un radyasyonuna maruz kalabilirsiniz.
  • Sürekli hareket halinde görüşme yaparken telefondan iş ile ilgili bir şeylere bakıyorsanız, o zaman kesinlikle bluetooth kulaklık gerekiyor.
  • Telefon masada ve siz odlarda / hareket halinde işinizi yapmaya devam etmek istiyorsanız yine kesinlikle bluetooth kullaklık kullanılmalı.
  • Tercihiniz bluetooth kulaklıktan yanıysa kesinlikle kaliyeli ve orjinal olan kulaklıklar tercih etmenizi öneririz. 

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!